Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy történik az újbóli...

Hogy történik az újbóli felvételi eljárás ha más egyetemen akarok tanulmányt kezdeni?

Figyelt kérdés

Hallgató vagyok a BME-n, de rá kellett jönnöm hogy a gépészmérnöki kar nem nekem való. Alternatívaként az ELTE-TTK fizika szak jöhet szóba, a kérdés csak annyi hogy pontosan hogyan zajlik a felvételi kérelem újbóli beadása? Kell újra érettségiznem?

Idén 337 pont kellett fizika szakra, nekem 418 pontom van és egy emelt fizika érettségim.

Meg kell szüntetni először a BME-s hallgatói jogviszonyomat hogy az ELTÉ-re felvételizhessek?



2012. nov. 19. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem válasz, de kiváncsi vagyok hogy mért hagyod abba? Mi nem tetszik benne, illetve mért ide jelentkeztél? Csak azért kérdezem, mert majd én is gépészmérnökire akarok menni.
2012. nov. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért mentem oda mert jó ötletnek tűnt, biztos munkalehetőség, stb. Csakhát a követelmények abszurdak, sok tárgy csak azért van benne a tantervben hogy szivatni tudjanak, a termek hihetetlenmód le vannak pukkanva, stb. Meg ugye sokkal jobban értek a modern fizikához meg jobban is érdekel mint pl a statika vagy a szilárdságtan.
2012. nov. 19. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell jelentkezned, mint ahogy először tetted. Magához a felvételi kérelem beadásához nem szükséges az, hogy megszüntesd a hallgatói jogviszonyod, ugyanis elméletileg két szakon is tanulhatnál egyszerre. Elég akkor, ha már felvételt nyertél az ELTÉ-re, és be szeretnél iratkozni (bár, ha elsőéves vagy, akkor azért az anyagi vonatkozásait is figyelembe kell venned a dolognak, hála a becsudás hallgatói szerződésnek)
2012. nov. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!