Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek rendőr 29...

Mea29 kérdése:

Hogyan lehetek rendőr 29 évesen? Rendelkezem már egy diplomával (szoc. Munka). MSC-re jelentkezhetem a Nemzeti Közszolgálati egyetemre? Milyen a felvételi követelményrendszere? Átképző tanfolyam már nem létezik?

Figyelt kérdés
Elsősorban a bűnmegelőzés érdekel, mivel a főiskolai gyakorlatom alatt ezzel foglalkoztam a rendőrségen. Melyik szakot érdemes megjelölni, ha ezzel akarok foglalkozni?
2012. nov. 23. 10:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
64%

Ha már van egy diplomád és azt államilag finanszírozott képzésben szerezted akkor már csak költségtérítéses képzésben szerezhetsz egy újabb főiskolai(alapképzés) diplomát!Ha egy alap diplomához mint pl. a szociális munka után elmész mesterképzésre vagy osztatlan képzésre ott jelentkezhetsz államira!Vagy is ha egy újabb alap diplomát akarsz csak költséges képzésben lehet, de a mester és az osztatlan lehet támogatott! A rendőrtiszti fősulin nappalin az alapképzések támogatottak, amire nem jelentkezhetsz ha már voltál államilag támogatva!Levelezőn viszont van fizetős, azonban ez csak akkor kivitelezhető ha már hivatásos állományban dolgozol 1 vagy 2 éve!

A szociális munkához mint alap diplomához mesterképzésre a következő szakokra jelentkezhetsz:


egészségügyi szociális munka

fordító és tolmács

kisebbségpolitika

komplex rehabilitáció

kulturális antropológia

kulturális örökség tanulmányok

szociális munka

szociálpolitika

társadalmi nemek tanulmánya

egészségpszichológia

interkulturális pszichológia és pedagógia

kommunikáció és médiatudomány

közgazdálkodás és közpolitika

nemzetközi tanulmányok

survey statisztika

szemiotika

szociológia

történelem

vizuális kultúratudomány


A nemzeti közszolgálati egyetemen ilyen szakokon nem indul mesterképzés!

Csak úgy tudsz rendőrségen dolgozni ha elmész egy rendőr szakközépbe és 2 év után felvesznek a rendőrségre dolgozni és majd csak utána jelentkezhetsz rendőrtisztire!


Ha viszont a szociális munkát tehát az első diplomádat költségtérítéses képzésben szerezted akkor lehetőség van arra hogy a következő alapdiplomádat a rendőrtisztin szerezd anélkül hogy rendőrszakközép iskolát végezz!

Remélem érthető voltam! :)

2012. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a tartalmas választ. Bár most kicsit elszomorodtam... :(

Nappalin, államilag finanszírozottan végzetem a szociális munkás szakot. Tehát, ahogy leírtad, arra a következtetésre jutottam, hogy max. akkor tudok rendőr lenni, ha a 2 éves szakközepet elvégzem. Az meg azért nem jó nekem, mert én dolgozni akarok a tanulás mellett. Nem értem, miért nem jelentkezhetem levelezősre a "rendőrtisztin". Miért zárják ki annak lehetőségét, hogy akinek van már diplomája, átképeztesse magát.

A rendőrségi toborzó irodákban sincs esélyem???

2012. nov. 24. 17:30
 3/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ott lenne- e esélyed de megtaláltam a 2012-es felsőoktatási felvételi tájékoztatóban a felvételi követelményeket, olvasd el:


A JELENTKEZÉS ÉS A FELVÉTEL SAJÁTOS FELTÉTELEI

A Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatás-tudományi kara (BCE KIK), a Rendőrtiszti Főiskola

(RTF) és a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE), mint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem

(NKE) jogelődei, tájékoztatják a 2012. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban a jelentkezési lapon, az intézményekben meghirdetett szakokat megjelölő jelentkezőket, hogy a 2012. január 1-jétől létrejövő Nemzeti Közszolgálati Egyetem karaiként működnek tovább. Elnevezésük a következőképpen változik:

– NKE Közigazgatástudományi Kar

– NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar

– NKE Rendészettudományi Kar

A Felsőoktatási felvételi tájékoztatóban közzétett adatok, a szakok, a szakokra előírt érettségi/felvételi követelmények

változatlan tartalommal és feltételekkel vonatkoznak a 2012. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásba jelentkezőkre. A hallgatói jogviszony létesítésének előfeltétele a büntetlen előélet, s amennyiben ez nem teljesül, úgy az Egyetem rektora – a felsőoktatási intézmények felvételi eljárásairól szóló 237/2006. (XI.27.) Kormányrendelet 13. § (3) bekezdése alapján, valótlan adatszolgáltatásra hivatkozva, a felvételről szóló döntést megsemmisíti.

Az intézmény által meghirdetett szakokra állandó belföldi lakhellyel rendelkező, büntetlen előéletű,

kifogástalan életvitelt folytató magyar állampolgárok jelentkezhetnek. A rendészeti igazgatási-biztonsági szakirány, valamint a rendészeti igazgatási-migrációs szakirány alapképzési szakokon szerzett végzettséggel nem lehet a rendvédelmi szerveknél hivatásos állományviszonyt létesíteni

A nappali munkarend valamennyi képzésére, valamint a rendészeti igazgatási-biztonsági szakirány, a rendészeti igazgatási-migrációs szakirány, illetve a rendészeti igazgatási-katasztrófavédelmi szakirány alapképzési szakok levelező munkarendjére jelentkező polgári jelentkezőknek a felsőoktatási felvételi jelentkezési laphoz csatolniuk kell az általuk írt nyilatkozatot, amelyben hozzájárulnak ahhoz, hogy a tanulmányaik megkezdéséhez szükséges életmódra, életvitelre vonatkozó ellenőrzést az illetékes szervek elvégezzék. A nyilatkozat hiányában a felvételi jelentkezést az Intézmény nem fogadja el.

A tanulmányok folytatása során a tananyag minősítésétől függően – egyéb jogszabályokban meghatározottak szerint – nemzetbiztonsági ellenőrzésre is sor kerülhet.

Nappali munkarend

A nappali munkarendre állandó belföldi lakhellyel rendelkező Szervezeti tv. 24. §-a alapján büntetlen

előéletű, kifogástalan életvitelt folytató magyar állampolgárok jelentkezhetnek, akik (a rendészeti igazgatásibiztonsági szakirány, valamint a rendészeti igazgatási-migrációs szakirány alapképzési szakok kivételével) az Intézmény képzési irányainak megfelelő valamely rendvédelmi szervnél a munkaviszony létesítését, illetve a szolgálat teljesítését vállalják.

A rendőrség hivatásos állományából, a nappali munkarendű bűnüg yi igazgatási-bűnüg yi szakirány, bűnüg yi igazgatási-gazdaságvédelmi szakirány, rendészeti igazgatási-igazgatásrendészeti szakirány, rendészeti igazgatási-határrendészeti szakirány, rendészeti igazgatási-közlekedésrendészeti szakirány, illetve a rendészeti igazgatási-közrendvédelmi szakirány alapképzési szakokra (30 éves korig) csak azok jelentkezhetnek, akik a rendőri, határőri szakképzettség megszerzését követően, legalább három éves szakmai gyakorlattal rendelkeznek. További feltétel, hogy szolgálati helyük vezetője a felsőoktatási felvételi jelentkezési laphoz csatolt nyilatkozatban vállalja, hogy a jelentkező felvétele esetén tanulmányi idejére alapilletményt, valamint a Főiskola elvégzése után számára végzettségének megfelelő beosztást biztosít.

A rendészeti igazgatási-büntetés-végrehajtási szakirány alapképzési szakra (30 éves korig) csak a büntetés-végrehajtás hivatásos állományában már legalább 1 éve dolgozók jelentkezhetnek. A fentieken túl a jelentkezőknek alap-, közép vagy felsőfokú büntetés-végrehajtási szaktanfolyami vizsgával, vagy a 19/2008. (IX. 18.) IRM rendelet 2. számú melléklet 18. pont „Megjegyzés” címszó alatt felsorolt bizonyítvánnyal kell rendelkezniük. További feltétel, hogy a jelentkező rendelkezzen a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoka által kiadott támogató nyilatkozattal.

A rendészeti igazgatási-biztonsági szakirány alapképzési szakra jelentkezőknek a felsőoktatási felvételi jelentkezési laphoz csatolniuk kell az I. fokú munkaköri alkalmasságot bizonyító orvosi igazolást. Ennek hiányában jelentkezésüket az Intézmény nem fogadja.

A polgári jelentkezőknek a felsőoktatási felvételi jelentkezési laphoz csatolniuk kell az általuk írt nyilatkozatot arról, hogy a képzés befejezése után az ország bármely területén vállalják munkába helyezésüket (kivéve a rendészeti igazgatási-biztonsági szakirány, valamint a rendészeti igazgatási-migrációs szakirány alapképzési szakokra jelentkezők).

Levelező munkarend

A levelező munkarendben folyó képzésekre, a rendészeti igazgatási-biztonsági szakirány alapképzési szak (valamint az információ-biztonsági specifikáció), továbbá a rendészeti igazgatási-migrációs szakirány és a rendészeti igazgatási-katasztrófavédelmi szakirány kivételével kizárólag a rendvédelmi szervek különböző területein dolgozó hivatásos állományviszonyúak jelentkezhetnek.

A rendészeti igazgatási-biztonsági szakirány alapképzési szakra csak azok jelentkezhetnek, akik személy- és vagyonőri vagy azzal egyenértékű OKJ-s szakmai végzettséggel rendelkeznek (az ezt tanúsító dokumentumota jelentkezési laphoz csatolniuk kell). Az információ-biztonsági specifikáció a szakirányon belül afelvételt követően választható.

A bűnüg yi igazgatási-bűnüg yi szakirány, bűnüg yi igazgatási-gazdaságvédelmi szakirány, a rendészeti igazgatásiközlekedésrendészeti szakirány, valamint a rendészeti igazgatási-közrendvédelmi szakirány képzésekre kizárólag a rendőrség állományában dolgozó, befejezett rendészeti szakközépiskolai végzettséggel vagy rendészeti szakirányú képesítéssel és legalább három éves szakmai gyakorlattal rendelkezők jelentkezhetnek (az ezt tanúsító dokumentumot a jelentkezési laphoz csatolniuk kell).

2012. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
Amúgy hol végzeted a szoc. munkát?
2012. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
bocsi végezted? :)
2012. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hát eléggé bonyolultul működik a "rendőrtisztin" a felvételi...

Veszprémben végeztem a szoc.munka szakot. A nagygyakorlatomat a rendőrségen töltöttem, ami tetszett. Csak a diploma kézhezvételét követően egyből munkát kaptam egy hivatalban, ahol azóta is dolgozom. De mivel mindig a rendőrség, azon belül pedig a bűnmegelőzés volt az álmom, ezért gondoltam, hogy talán megvalósíthatom.

De köszönöm a MSC-s tippeket is, elgondolkodtató.

2012. nov. 25. 14:16
 7/34 anonim ***** válasza:
Ó hát nincs mit!:) Amúgy nem írtad hogy fiú vagy- e vagy lány?Csak mert én az utóbbi nemhez tartozom és a tiéddel "rokon lelkű" diplomám van!Az én álmom is mindig a rendőrség volt ezért már korábban végig zongoráztam az esélyeimet, ezért tudtam felvilágosítást adni!Nehéz ügy tényleg...
2012. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Lány vagyok! :)

Amúgy elvégeztél valamit másodliplomaként, vagy mi lett a végkifejlet???

Most nagyon gondolkodom, hogy kellene még egy szak. és úgy tűnik a rendőrszakma csak álom marad...

2012. nov. 26. 21:19
 9/34 anonim ***** válasza:
Képzeld nekem szociálpedagógus diplomám van és az Elte-ÁJK- kriminológia mesterképzésén gondolkodom!Az a baj hogy csak nappalin indul de van államilag támogatott formája is!Nagyon szeretném a jogot is elkezdeni úgyhogy nem tudom hogy mit csináljak! :S
2012. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

A jog engem nem vonz. De amit írtál, az se lehet rossz. Még van egy kis időnk kiötleni, hová adjuk be a jelentkezésünket. Te amúgy mennyi idős vagy?

A honvédségen nem gondolkodtál még?

2012. nov. 27. 08:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!