Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová mehetnék továbbtanulni?...

Hová mehetnék továbbtanulni? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Szeretnék továbbtanulni valamilyen Főiskolán. 27éves vagyok,és van egy Kisfiam is. :)

Egyáltalán nem vagyok jártas ezekben a dolgokban...:( Hogy működik a felvételi? Egyáltalán mikor?

Fizetősre gondoltam. Nem fizetősbe 100%,hogy nem vesznek fel.


Nem valami nagyon komolyra gondoltam, pl: jog,vagy orvos.

Csak valami általánosabbra.


Ami érdekel, az a kereskedelem,pénzügyek stb..


Hová jelentkezhetnél? 3-4évben gondolkodom.

Csak levelezőn tudnám csinálni, a Kisfiam és a munka miatt!


Hová-merre-meddig?!


Tanácsokat,tippeket kérnék.

Nyugodtabb lennék,ha lenne egy diplomám.Ez alól senki nem tud eltántorítani,mindenképp szeretnék 1-et szerezni.


Várom a segítő válaszokat. Amúgy Bp.-en keresnék.



2012. nov. 24. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

jó néhány helyen az állami támogatottak kevesebb pontot követelnek, mint a költségtérítéses. DE a levelező csak költségtérítéses.


Jó lenne tudni, hogy milyen érettségijeid vannak és azok milyen szintűek (közép/emelt) és hogyan sikerültek (%).

2012. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Közép szintűek vannak.

Humán tárgyak 50-70%-osak.

Nyelv siralmas..:(

Matek 40%


Azt mellé tenném,hogy világ életemben nagyon jó voltam matekból,és nagyon szeretem is a mai napig. Nem értem az érettségim miért lett ilyen kaki. Talán izgulás,stressz stb..

Humán tárgyakat (Töri,Magyar) nagyon nem szeretem még is ezek sikerültek jobban ki tudja miért..:) De humán alapozással biztos nem akarok foglalkozni.


Matek irányába szívesen mennék. De itt sem tudok a legkomolyabb szakokra jelentkezni mert sajnos nem tudom megtenni,hogy reggeltől estig tanulok.


Ezért gondoltam valami "könnyebbre", vagy könnyebben megcsinálhatóra.


Állami támogatás stb. nem érdekel. Időm és kedvem sincs ennek utánajárni,hogy hátha 2000ft-al kevesebbet kell fizetnem.


Csak meg akarom csinálni. Mindenképp levelezőn.


Tipp? :)

Nem csak a Főiskolára várok tippeket, hanem a szakokra is.

2012. nov. 24. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

ezt töltsd ki, így megkapod mennyi pontod lenne.


A "Jelentkezésem" cím alatt az első választható résznél a "PTE"-t válaszd, a másodiknál a "PTE-KTK"-t, a harmadiknál az "(ANK)pénzügy és számvitel"-t. (Tudom, hogy nem csak ez érdekel, de minden szaknál [bölcsész, orvos, mérnök, pénzügyes, ...] más a pontszámítás, tehát így a pénzügyes pontjaidat kapod meg).

Ha ez a pont eléri a 240-et, akkor bekerülhetsz egyetemre, ha kisebb, akkor vagy újra le kell érettségizned valamiből (fizetni kell érte), vagy nyelv vizsgázol.


Szóval, ha 240 fölött van a pontod, akkor itt nézhetsz egyetemeket és szakokat:

[link]


rákattintasz valamelyikre és behozza a szakokat (vannak egyetemek, pl BME, ahol kart is választani kell, ekkor kiválasztod a megfelelő kart és behozza a szakokat)


A szakoknál CSAKIS azt nézd, ahol a 2. oszlopban a 3 betű közül az első egy "A" betű (alapképzés, az M a mesterképzés, de ehhez kell egy alapképzés előbb), a második egy "L" betű, ez a levelező forma (pl az "N" a nappali bejárós), a 3. mutatja a finanszírozási formát, ami lehet "Á", vagyis állami (ilyenkor az állam fizeti a tanulásod, de van röghöz-kötés + ha kibuksz akkor vissza kell fizetni az elhasznált féléveket), vagy lehet "K" ami az önköltséges formát jelenti

2012. nov. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
amúgy egy FÉLÉV kb 250 000 ft-tól INDUL, szóval nem olyan biztos hogy z elhanyagolható rész (4 éves képzés, az 8x250000 vagy több, sőt az is lehet hogy rosszul sikerült vizsga miatt akár évet is kell ismételned, amit ismét ki kell fizetned)
2012. nov. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!