Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kinek ingyenes az első diploma?

Kinek ingyenes az első diploma?

Figyelt kérdés
Már mindenhol kutattam, és egyre inkább kezdek összezavarodni. 23 éves leszek hamarosan, és szeretnék tovább tanulni, de sajnos nem tudnék kifizetni egy főiskolát/ egyetemet, a diákhitellel pedig nem merek próbálkozni. Kérem aki tud valami infót a mostani jogszabályokról és ezzel a témával kapcsolatosan bármit,legyen szíves segíteni! Köszönöm!

2012. nov. 25. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Annak ingyenes akit a felvételi pontszáma alapján felvesznek államilag támogatott képzésre. Valamint ha 12 féléven belül nem teszi le a diplomát (kivéve orvosi, ott 14 félév) vagy nem szerez megfelelő számú kreditet (30/2 félév) akkor átsorolják fizetősre.
2012. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Illetve aki még nem szerzett diplomát állami finanszírozásban.
2012. nov. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Attila vagyok.37 éves

Én még nem vettem részt ingyenes államilag finanszirozott képzésen.Szóval nekem még nincs diplomám de tervezem a jövöben hogy szeretnék továbbtanulni.Én a második szakma elvégzése után érettségiztem 2001-ben.Mit gondolsz én is jogosult vagyok az ingyenes államilag finanszirozott képzésekre?Azt nem tudom hogy egy adott szakra elegendő pontszámmal rendelkezek-e mert azt nem tudom hogyan kell kiszámolni az érettségi bizonyitványom osztályzatai alapján.Vagy egyáltalán nekem kell felvételizni 37 évesen nappali esti v levelező tagozatra?Vagy csak elegendőek a bizonyitványomban lévő jegyekből kiszámolt pontszám?

Vagy ez hogyan működik?

2013. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!