Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a helyzet az alábbi esetben...

Mi a helyzet az alábbi esetben, kreditelismertetés ügyében?

Figyelt kérdés

Mi a helyzet az alábbi esetben?

Korábbi, de már kredites rendszerben folytattam magyar szakos tanulmányokat. Vannak elvégzett tárgyaim, amiket szeretnék megfeleltetni a jelenlegi tanulmányaim során. (Most akarom befejezni a korábban elkezdett szakot.)

Viszont ahogy néztem a tárgyak kreditértékét és leírását ez az észrevételem.


Egy konkrét tárgy: Folklór

Annak a követelménye, amit én végeztem el és a jelenlegi követelménye ugyanaz, vagy minimum 75%-ban megegyezik.

VISZONT korábban, amikor én végeztem, ez a tárgy még csak 1 kreditet ért, most viszont már 2 kredites.


Ez esetben nem fogadják el a korábban teljesített tárgyat? Vagy ilyenkor a követelmények egyezését nézik? Vagy számít az is, hogy mennyi kreditet ért régebben és éppen most?


Sok ilyen tárgyam van, aminél időközben növelték a kreditértéket, de a követelmény ugyanaz, mint amikor én végeztem el.


Továbbá, ha ez még számít: ugyanabban az intézményben kérném majd a beszámítását, ahol korábban már teljesítettem.


2012. nov. 27. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Kiderítetted már? Én más szakon kezdenék újra, gondlom az lesz a legtisztább, ha bemegyek személyesen, mert annyi mindent hallottam már... 2007-től jártam 3 évet, monták, hogy csak az 5 éven belül elvégzetteket lehet elismertetni, mondjuk akkor jövőre az első éves dolgokat nem tudnám ezek szerint, de pont azok olyanok, hogy az egész arról szól 2000 éve ki mit mondott, ami 2000 éve nem változott.. szóval kíváncsi leszek. Értelmes info meg nincs fent a neten, csak az, hogy 75%-ban megegyezzen és ennyi.
2012. dec. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én azt a választ kaptam telefonon, hogy majd térjünk vissza erre, amikor kiadják a legújabb felvételis könyveket, lenyugszanak a dolgok, mert most nem tudnak biztosat mondani erről sem.
2012. dec. 29. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!