Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha külföldről szeretnék...

Ha külföldről szeretnék kommunikáció és médiatudomány egyetemre menni mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Budapesten szeretnék tanulni kommunikáció és médiatudományt tanulni,ezért szeretném megtudni,hogy mi szükséges ahhoz,hogy ez sikerüljön.Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 3. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha külföldi suliban érettségiztél, akkor a jelentkezéskor be kell küldened az eredeti nyelvű bizonyítványaid másolatát, meg a hiteles fordítások másolatát az Oktatási Hivatalhoz a jelentkezés során, és ők majd ezek alapján nézik, hogy felvehető vagy-e a szakra, illetve hogy hány pontod van.

Nem tudom sulit néztél-e már, de BKF-en is van kommunikáció szak, én is odajártam, úgyhogy csak ajánlani tudom: [link]

2012. dec. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ,annyit szeretnék még kérdezni,hogy milyenek a munkalehetőségek mert mindeki azt mondja,hogy hiába végzem el ezt a szakot mert úgysem kapok munkát és azért ez egy kicsit megijeszt
2012. dec. 4. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Én erre mindig azt mondom,hogy tenned kell azért már a főiskolai évek alatt, hogy el tudj majd helyezkedni. Érdemes dolgozni, szakmai gyakorlatra menni már a tanulmányok alatt, BKF-en rengeteg ilyen lehetőséget kínál a Karrier Centrum, vegyél részt minél több projektben, hogy tapasztalatot szerezz, építs kapcsolatokat, és így azért jóval nagyon az esélyed, hogy el is tudj majd helyezkedni.
2012. dec. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!