Szerintetek orvosi vagy gyógyszerészeti? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a család rovására mehet az orvosi?

2012. dec. 6. 13:18
 1/3 anonim válasza:
86%
Ha ez alapján akarsz dönteni, akkor jobb ha tudod, hogy a gyári munkásnak is oda lehet a családja a meló miatt: ez nem függ a szakmától.
2012. dec. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyógyszerészként is sokat kell tanulni az egyetem alatt és a munka sem elhanyagolható, gyárban vagy patikában. De mindkét esetben meg lehet oldani, nem lehetetlen csak nehéz.

Én ezalapján döntöttem anno a kettő között:

gyógyszerészetin és utána is rengeteget fogsz kémiával foglalkozni, orvosin közvetlenül gyógyítasz embereket.

Mindkettő megéri egyébként.

2012. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem igenis a család rovására mehet, mert a gyári munkás megteheti, hogy ha a családja Pesten lakik, akkor Pest környékén vállal állást, amíg viszont az orvos rezidens, addig ott kell tanulnia, ahová felveszik. Persze abban egyetértek, hogy mindent meg lehet oldani, de az tény, hogy macerásabb és egy igen-igen megértő társ kell hozzá. Egyébként a gyógyszerészeti is mehet a család rovására, mondom ezt úgy, hogy másfél évet dolgoztam ügyeletes gyógyszerészként :)

Szerintem dönts az alapján, hogy mi érdekel: a diagnosztizálás, vagy maga a gyógyszerelés, ill. hogy mivel jobbak az elhelyezkedési esélyeid. Orvosival jelenleg könnyen el tudsz helyezkedni, de keveset fizet, a gyógyszerészeti esetében viszont a frissen végzetteknek már komoly elhelyezkedési gondjaik vannak, de ha sikerül találnod állást, akkor az egész korrektül fizet.

2012. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!