Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE fizikán milyen a képzés...

ELTE fizikán milyen a képzés és az oktatók?

Figyelt kérdés
Mely tárgyak a legnehezebbek az első évben? Vannak tipikus "buktató" tárgyak? A fizikán kívül milyen tárgyakat oktatnak?

2012. dec. 8. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia kérdező, oda szeretnél menni?
2012. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
bizony.
2012. dec. 16. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Lebeszélnélek róla. Sok a buktatós tárgy, a feltételek nem a legkedvezőbbek a normális tanuláshoz. Nem mondom, hogy elvégezhetetlen, de piszok nehéz.
2012. dec. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én itt tanulok. Az első év nem annyira húzós, talán a Vektorszámítás és a Mechanika az ami egy kicsit edzettebb gyomornak való. De ezek tényleg fontos, megértendő dolgok. Az igazi thrashmetál szerintem a harmadik félévtől kezdődik, az elméleti fizika tárgyakkal. Máig nem értem például, hogy az elektrodinamika tárgy anyaga hogy férhet be egy ember fejébe egyszerre.


Fizikán kívül számottevően még matekot oktatnak, egyéb területekről nem igazán sokat. Hiányoltam pl a több informatikaoktatást.


Fontos tudni, hogy abból a szempontból jó szak ez, mert annyit szívsz amennyit akarsz. Ha netán gagyinak érzed az alap tantervet, rengeteg specit lehet felvenni már az első évtől, amik elmélyítik a tudást.


Az oktatók minősége igen diverz, de a fizika témájú tárgyakat többségében szerintem elég jó oktatók tartják. Az MSc pedig külön jó, nagyon sokfelé lehet szakosodni. Összességében ajánlom, na.

2013. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!