Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia, magyar tanár szeretn...

Biológia, magyar tanár szeretnék lenni. Nehéz szakok ezek?

Figyelt kérdés
Melyik a nehezebb szerintetek a magyar vagy a biológia? A pedagógia nehéz? Biológia szakon is boncolnak?
2009. aug. 20. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha úgy érted,hogy biosz-magyar tanár akarsz lenni,akkor nehéz lesz a kettőt összeegyeztetni,nézz utána,hogy hogy tudod megoldani(mert a magyar ugye btk,a biosz meg ttk-n van általában).

Ha pedig választani akarsz,az tőled függ,melyikhez van több érzéked,kedved.Azt,hogy melyik nehezebb nem lehet megmondani.Egy humán beállítottságú embernek a magyar lesz,reálabb beállítottságú embernek a biosz(bioszon készülj fel,hogy fog kelleni sok matek,fizika,kémia is,meg ha már így kérdezted boncolás is van).

Én is hasonló problémában voltam érettségi előtt,én is a bioszon,és a törin gondolkoztam.Most töriszakos vagyok,mert a többi reál tárgyakból nem voltam túl jó.

2009. aug. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és a pedagógiához,pedig egy kicsit extrovertáltnak kell lenni,ha az megvan,és megcsináltad már valamelyik alapszakot azzal nem lehet problémád.
2009. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

fizikából mennyire kell jónak lenni?

egy biológia tanári nehezebb, mint az orvosi ?

2009. aug. 20. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért az orvosi szerintem jóval nehezebb.

Nem tudom mennyire kell a fizika,lehet,hogy elég csak kémia.Ezt kérdezd meg valakitől aki bioszt tanul.De a természettudományok eléggé összefüggnek,a biológia megértéséhez biztos kell valamilyen szinten fizika.

2009. aug. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem nehéz szakok, de elhelyezkedni ilyen párosítással (meg sajnos manapság bármilyen tanárként) nem lesz egyszerű.

(Az orvosihoz viszonyítva ennek a nehézsége köszönő viszonyban sincs)

2009. aug. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A biológia nálunk nem tartozik a könnyű szakok közé, sőt. (Nem tanári szakon vagyok, hanem biológuson, de sok órára együtt járunk a tanárisokkal)


Ha esetleg érdekel más párosítás is, szerintem inkább válaszd azt.


Én kevesebb óraszámú állatszervezettan csoportba jártam, így boncoltunk: fonálférget, csótányt, halat.


Biológia mellett még nagyon fontos a kémia. Kémiás tárgyak: általános kémia, szerves kémia, biokémia és molekuláris biológia, fizikai kémia, analitikai kémia. Ezekből gyakorlat, labor, előadás vegyesen.

2009. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Melyiket szereted jobban? Szerintem mindkét tárgynak van nehezebb része. Bár szerintem a biosz nehezebb, ha humán beállítottságú vagy. Én humános vagyok, nagyon szeretem a magyart, én biztos azt választanám. A kémia nem az erősségem (tanárom mindig azt szajkózza, hogy a kémia az majdnem egyenlő a biosszal...)
2009. okt. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a biológia már egymagában kúrva nehéz, nem hogy még többi
2009. okt. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
és a pedagógia az nehéz?
2009. okt. 17. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!