Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felvételi eljárásnál kötelez...

A felvételi eljárásnál kötelező állandó lakcímet megadni, vagy elég az értesítési cím? Ellenőrzik a lakcímnyilvántartásból?

Figyelt kérdés
Nem vagyok oda bejelentve, ahol lakom, és ez így is fog maradni. Lakcímkártyám nincs, de otthon vagyok elérhető. (A családommal lakom, de kell a pénz, muszáj ügyeskedni azon, hogy így papíron hajléktalan vagyok, és nem kell külön havi 6-7000 TB-t fizetni.) Ettől még a felvételi jelentkezésnél ha ráírom azt a címet, ahol lakom valójában, az úgy jó lesz, nem?
2012. dec. 9. 17:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Na, utólag: jó az (kipróbáltam!), a kézbesítési címre mennek a levelek, csak mindig ott(hon) kell lenned, amikor a postás jön (kb. délelőtt). A kormányhivataltól hivatalos levelek jönnek, amit a címzettnek kell átvennie és alá kell írnia az átvételi bizonylatot (vagy mit). Ha nem tudja a postás odaadni a levelet, visszaviszi a postára, ott viszont csak a lakcímkártyádat bemutatva tudod átvenni az arra a lakcímre küldött leveleket. És ott 10 napig tárolják (mondta nekem a postás), azután a posta visszaküldi a kormányhivatalnak, és onnantól bemehetsz érte (remélhetőleg szólnak). De addig is fel tudod hívni az ügyintéződet. Az elég cink, hogy nem tudhatod, hogy jött-e leveled, amely visszapattant.
2014. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!