Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen orvosnak...

Szerintetek milyen orvosnak kéne tanulnom, hogy elég jól keressek?

Figyelt kérdés
Ami tetszik, az az állatorvos, mert imádom az állatokat és szeretek velük foglalkozni és segíteni rajtuk. Anyukám nagyon szeretné hogy szülésznő legyek, és nekem is tetszik. Még a szemészet az, ami szerintem tök jó foglalkozás. Még rengeteg időm van kitalálni, mert még csak 9.-es vagyok, de nagyon érdekel a téma. Szerintetek? Sebész semmiképp nem akarok lenni, mert nem bírom nézni se ha egy embert épp felvágnak, szóval az ki van zárva. És körülbelül hány évig kell tanulnom ezekhez? Nehéz bekerülni az orvosi egyetemre, és nehéz bent maradni?

2012. dec. 9. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Sebész semmiképp nem akarok lenni, mert nem bírom nézni se ha egy embert épp felvágnak, szóval az ki van zárva."


- Mert szerinted egy szürkehályog levétele, vagy egy császármetszég, gátszakadás kellemesebb látvány? Ha nem bírod a vért, legfeljebb pszichiáter lhetsz, de az orvosit nem járod ki legalább egy boncolás nélkül.

2012. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Flector 67 ***** válasza:
Hát a szemészeti műtétek még borzasztóbbak, mint a sima sebészet, legalábbis számomra. Nehéz bekerülni, nehéz is bent maradni. Még legalább 15 év tanulás áll előtted és akkor még csak kezdő szakorvos vagy.
2012. dec. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos egy elhivatott állás, ha a pénz motivál, akkor inkább ne menj annak. Semmi kedvem, hogy olyan gyógyítson engem, hogy attól teszi függővé az eredményt, hogy mennyit fizettem neki.


Állami szférában meg minimális az esélye, hogy jól keress.

2012. dec. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!