Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnököt keresek! Segítene...

Biomérnököt keresek! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Biomérnökire szeretnék átmenni környezetmérnökiről. Óbudai Egyetemről a BME-re. Újrafelvételiznék.

A jelenlegi szakomban nem látok semmi ötletet. Jövője semmi, elhelyezkedni vele teljesen reménytelen. Egyszerűen azt hallom, hogy komplett 40-50 fős évfolyamok nem tudnak ezzel elhelyezkedni.

Ráadásul nem is érdekel. Amikor azt hallottam, hogy környezetvédelemmel foglalkozó mérnök (MÉRNÖK!!!), sokkal kreatívabb, sokszínűbb dolgokra gondoltam. Nem is tudom, így hogyan lehet ennek a szaknak a nevében benne, hogy mérnök, hisz a mérnökséghez semmi köze.


De már nem bízok a szakleírásban és a szakok nevében.


1. Nagy szorgalommal de nem olyan jó képességekkel elvégezhető a biomérnöki a BME-n? Most az Óbudain semmi gondom, sőt, hármas felett leszek. Úgy érzem, ha itt ennyi, a BME-n meglenne a legtöbb tárgy 2-essel. Igazam van ezzel az optimizmussal?

2. A biomérnöki ... mennyire biztos elhelyezkedést jelent?

3. El tudnék fogadtatni tantárgyakat? Tudom, az Óbudai gyengébb, de.. ettől még jó lenne pár alapozótárgyat elfogadtatni.


4. Pontosan... mivel foglalkozik egy biomérnök, miután elvégzi a szakot? Tud tervezni? Kreatív munka, nem monoton? Azt lehet rá mondani, hogy megérte ezért végigtanulni 3,5+2 évet?



Tudom, ezer ilyen kérdés volt. De kicsit speciálisabbnak érzem az enyémet. Túl vagyok egy nagy csalódáson. Nem bízok semmiben ami az iskolákat, szakokat illeti. Nem sok remény maradt bennem.



2012. dec. 11. 22:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!