Szociálpedagógia?

Figyelt kérdés
Érdemes lenne szociálpedagógusnak tanulni? Nagyon érdekelne, és sokat is keresnek, de semmi értelme, ha nem kellek majd sehova. Illetve mennyire lenne nehéz diplomát szerezni?:D

2012. dec. 14. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló szakon vagyok, nem nehéz elvégezni. Egy kis odafigyeléssel simán tudsz egy 4,8 körül átlagot csinálni félévente. Elhelyezkedni nem tudom mennyire lehet, azt sem tudom, hogy hova keresnek ilyen végzettségű embereket. Mivel azonban szociális szféra sokat tuti nem lehet vele keresni.
2012. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy havi bruttó 600ezret keres, kicsit furcsállom, de ezt írták. Akkor ezek szerint nagy baromság?:D
2012. dec. 14. 21:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik országban? Mert itt az állami szférában max a politikusok keresnek annyit.
2012. dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

most vagy én nem tudom értelmezni (akkor elbújok és inkább nem megyek egyetemre :D), vagy ők írtak baromságot...

2012. dec. 14. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez így van. Ott a link: német portál készített.

Németországba lehetséges, hogy ennyit keresnek. DE Magyarországon biztos nem. Ha kicsit tisztában vagy az ország helyzetével akkor ezt tudnod kellene.

2012. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igaz :S
2012. dec. 14. 22:10
 7/8 vikTORZ ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy még aktuális a dolog, de válaszolok, hátha tudok segíteni :)


NYME AK-n végeztem szocpedet 2011-ben. A legtöbb szakhoz hasonlóan mocskosul túlképzés van, így eléggé telített a piac. Mivel nagy számmal végeznek a diplomások, így nincs sok lehetőség elhelyezkedni. DE ki lehet fogni, ha türelmes és ügyes az ember. A szakon zömében hölgyek végeznek, így a munkaadók szívesebben veszik fel a férfiakat. (nálunk 50 körüli létszámból 5 fiú volt a szakunk évfolyamán)


Az egyik legrosszabban fizetett diplomás szak amúgy. A közalkalmazotti bértábla szerint szoktak fizetni általában a munkaadók, ami jelen állás szerint (2013) bruttó 122 ezer ft. (tehát kézhez kapsz 75-90 körül). Ha nem vagy elhivatott mások segítése iránt, akkor nem lesz túl sok örömöd a magyarországi szociális ellátórendszer tagjaként.

Ellenben, ha mégis komoly ambícióid vannak, akkor egy színes, érdekes és nagyon komoly (bár méltánytalanul és durván lenézett) szakmát tudhatsz a magadénak.


A diploma megszerzése a humán tantárgyak dominálása miatt egyértelműen könnyebb, a reál jellegű szakokhoz képest. (de azért van kimondottan nehéz tantárgy, pl.: anatómia, többféle jog, és a szakma fő tárgyai sem bagatell semmittevéssel teltek el). Amúgy ha komolyan veszed bármelyik képzést, és valóban akarod, akkor el tudod végezni. Csak keményen dolgozni kell érte.

2013. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Változott azóta valami? A fizetés, elhelyezkedési lehetőségek?
2021. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!