Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Természettudományi tantárgyak...

Természettudományi tantárgyak vagy inkább ne? Vélemények, tanácsok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Hamarosan el kéne döntenem, hogy jövőre mely tantárgyakból/tantárgyból szeretnék fakultatív órákat venni. A helyzet az, hogy eddig a legrosszabb átlagom 4.9 volt, ami annak köszönhető, hogy nem csak azokat a tantárgyakat tanulom, amiket szeretek, hanem azokat is , amiket nem. Humán beállítottságú vagyok, szeretek olvasni, jó a nyelvérzékem, könnyen tanulom a törit és érzékeny vagyok a művészetek felé (főleg a zene felé:). Úgy mentem fel középiskolába, hogy minden tantárgy "elmegy" kivéve a kémia. Utáltam, mert nem értettem. Tavaly leültem a könyv elé és két délutánon (kb 2,5-2,5 óra) keresztül addig tanultam, amíg meg nem értettem (főképp számolásos feladatok). Nagy örömömre 5-ös tz-t írtam, ami azt igazolja, hogyha valamit nagyon akarok, szánok rá időt és energiát, akkor "talán" összejön. A jó dolgozatnak köszönhető az is, hogy jó tanárom van (legalábbis jobb mint általánosban) Év végén megkérdezte a tanár, tervezek-e valamit a kémiával a jövőt tekintően és azt válaszoltam, hogy gondolkoztam rajta. Ugyanis anya poénból mindig azzal jött, hogy majd vegyész, vagy orvos lesz belőlem, ha ilyen jó vagyok belőle. Átgondoltam, és végülis szeretem a biológiát, de egy bajom van: nincs jó logikám. Ez az első logikai feladatokon alapuló biológia tz-n is megmutatkozott. Ezek alapján érdemes lenne megpróbálkoznom érettségizni biológiából és kémiából, 2 év kemény munkával vagy inkább kezdjek valamit a törivel és az irodalommal?
2011. nov. 7. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem mondjuk kémiát nehéz tanulni, sokat kell magolni, de szerintem, ha jók a képességeid - és elmondásaid alapján azok -, akkor megéri megpróbálni a természettudományi tárgyakat!
2011. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindenképp a biosz-kémia irányt javaslom, ha Mo-n szeretnél maradni és megélni(de ha nem, akkor is:P).

Van egy volt osztálytársam, aki nulla logikával "bemagolta" magát az orvosira(emelt biosz, közép kémia érettségi). Egyébként szerintem annyira nagyon nem lehet rossz a logikád, ha matekból is sikerül 4-5ösnek lenned. De ha biztosra akarsz menni, akkor inkább a tanáraid véleményét kérd ki. Ők jobban ismerik a képességeidet, mint mi. :)

2011. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) az a baj hogy tartok tőle hogy nem fog menni. rosszul sikerült érettségit meg nem szeretnék ahogy senki sem :/
2011. nov. 7. 20:17
 4/4 anonim válasza:
ha 4.9-es az átlagod akkor valamit nagyon el kell k*rni, hogy ne sikerüljön. neked a kémia emelt is mehetne, ha szeretnéd. a részedről inkább önbizalmi dolog ez. azt csináld amit szeretnél! :)
2012. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!