Felvesznek egyetemre?

Figyelt kérdés

Hátrányos helyzetű vagyok, és az egyik nevelőszülőmnek nincs meg a 8. általános iskolája ! Diszgráfiás vagyok (szépírás) elméletileg 20 pont jár a hátrányos helyzet miatt, 20 a 8 általános miatt, és 40 a diszgráfia miatt !

11.es vagyok most, de sajnos nem túl jók a jegyeim, mert valahogy nem tudtam idáig komolyan venni ! :S VAn esélyem bekerülni még egyetemre, ha most körülbelül 2,8- 3.3 vagyok mindenből ? Ha jól tudom az évvége számít, és a következő félév ! ha mondjuk magyarból 4-es lennék (irodalom,nyelvtan) Matekból (4-es vagy 3-as) Németből (3-as) a maradék tantárgyból pedig 3-as 4-es ! Akkor lenne esélyem ?! Tegyük fel az érettségim jól sikerül ! Mert igazából kitűnő is lehetnék szerintem, de tegyük fel ilyesni jegyeim lesznek, akkor felvesznek? !



2012. dec. 15. 20:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Amúgy a hátrányos helyzetért járó pontok engem is felrántanak, míg én szenvedtem a nyelvvizsgával, emelt érettségire készültem h pontom legyen, másnak így megvan a többlet pont.. Ez nem rád irányul kérdező, de sztem igazságtalan rendszer.
2012. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

"Nem nehéz megmondani egy becslést, én is megtudok bármit becsülni, amiben van tapasztalatom..."


Mégis hogyan adjunk becslést valamire ahol a határpont egyik évben 265 másik évben 320 idén meg majdnem 400- Lehet jövőre 450 lesz de lehet csak 330 mert kevesebben jelentkeznek.

Hanyan érettségiznek idén? Hanyan nem jelentkeznek majd? Hanyan jelentkeznek oda ahová te? Álmodjuk meg hova akarsz jelentkezni? Álmondjuk meg oda mennyi lesz a keretszám?

Becsülj te a 147-es IQ-ddal ha ilyen okos vagy... Nekünk ez túlságosan sokváltozós függvény.

2012. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy a hátrányos helyzetért járó pontok engem is felrántanak, míg én szenvedtem a nyelvvizsgával, emelt érettségire készültem h pontom legyen, másnak így megvan a többlet pont.. "


Ígyvan. Én beleöltem 200ezret a nyelvvizsgába, tanfolyamokra, időt a felkészülésre és rengeteg munkát a pénz megszerzésére, erre jön valaki akiről kikiáltották, hogy képtelen normálisan írni, erre plusz pontokkal besegítik a felsőoktatásba, ahol ELVILEG csak a legjobbaknak lenne helye.

De nem, majd megcsinálja az egyetemet, ott is egy kicseszett kérvényért cserébe nem kell majd nyelvvizsgáznia, úgy kap diplomát hogy nincs nyelvvizsgája mert írásképtelen...


Ez a magyar felsőoktatás SZÉGYENE!

2012. dec. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyok írásképtelen, te senkiházi ! Ötös vagyok helyesírásból, csak csúnyán írok kézzel ! Leírtam hogy ha ilyen jegyeim lesznek tegyük fel, van-e esélyem, ez a kérdés... Persze még az is lehet, hogy komolyan összeszedem magam, és nem lesz 4-esnél rosszabb jegyem, de mivel mindig számításba veszem, hogy nem mehet minden terv szerint, ezért leírtam, találomra pár jegyet, amiből gondoltam, hogy megtudja mondani egy normálisabb ember, hogy körülbelül hány % esélyem van bekerülni, de csak mocskolódó embereket találok ! Meg sem érdemled a diplomádat, ha a kultúra alapjaival sem vagy tisztában ! :)
2012. dec. 15. 21:28
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom megérteni, hogy ha állítólag olyan kib.aszottul ku.rvára okos vagy mi a szarért nem fogod fel, hogy ENNYI ADATBÓL MÉG SACCOLNI SEM LEHET AZ ESÉLYEIDRE?


Szerintem elnézted, és az a 147 az 14,7 lehetett, mert nemhogy 147-es, de már 80-as IQ-val is értelmezni kellene ezt az egyszerű mondatot.


Nem mondtad meg hogy hova akarsz menni milyen szakra melyik intézménybe. Van ahová a kitűnő érettségi ÉS két nyelvvizsga is épphogy elég van ahová a 4-es érettségi többletpontok nélkül is elég. Kb 260 és 500 pont között mozgunk. Na baz.dmeg akkor tippelj te.

Ha ennyire fogyatékos vagy akkor tényleg nem vagy való az egyetemre.

Amúgy meg ne kammeroljál, csúnya írásért NEM nyilvánítanak diszgráfiásnak... Ez maximum a kis lelked megnyugtatására szolgál.


A senkiháziakat pedig a felmenőid között keressed ne bennem...


A diplomám jogosságáról majd elvitatkozunk akkor amikor minimum 1-el már te is rendelkezni fogsz. Addig pedig a szádat evésre használd, kispapa. Én már kikapartam a gesztenyét te még csak áhítozol, hogy egyáltalán beengedjenek, de ha ekkora suttyó vagy és ilyen nehéz a felfogásod akkor felesleges is próbálkozni.

2012. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végre érdemleges információ is elhangzott ! Ez volt a kérdés... Hogy milyen skálán mozognak a pontszámok... A diplomád jogosultsága... :)

Sajnálom, hogy a diplomát, csak a jegyekhez kötik, mert az csak a szorgalmat mutatja! Uninteligens embereknek, akik nem képesek normálisan beszélni a másikkal, és csak seggelnek 90-es IQ-val, és semmi műveltségük sincs, nekik sem járna szerintem diploma... Eleve egy inteligens ember nem kötekedik a másikkal !

2012. dec. 15. 21:51
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem feltétlen a legszerencsésebb módon adták elő az eddigi válaszolók a véleményüket, de többnyire igazuk van.


Kérdező, tudni kellene melyik szakra szeretnél menni. Mert mások a felvételi tárgyak egy mérnöki szakon vagy pl egy bölcsészkaron.

Mérnökinél matematika és egy szakmai tárgy vagy fizika kell. Bölcsésznél inkább magyar és idegen nyelv vagy történelem.


De összességében abban igazuk volt, hogy ilyen 2-es 3-as eredménnyel esélyed sincsen.

Régen sem sok volt, most a szigorításokkal még úgy sem lesz.


De ettől függetlenül ha mondnál egy szakot, amire mennél és egy egyetemet (mert egy szak lehet több helyen is ezek között lehet magasabb vagy alacsonyabb pontú is) akkor lehetne kicsit közelebbi találatot adni.

De nem lehet ezt sem készpénznek venned!

Ugyanis nagyon mozognak a ponthatárok, van ahol meredeken emelkedik van ahol lesüllyed még a szakembereket is meglepve.


De egy próbát megér. De kellene egy szak és egy egyetem, és pontos eredményeid. Nem mi lenne ha feltételezésekkel.

2012. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj papa, hogy az az állítólagosan 90-es IQ-s unintelligens ember képes volt 4,4-es érettségit tenni, és év végén SOHA nem volt 2-es jegye, 3-asa is elvétve.

És lediplomázott időben (!) 5-ös minősítésre. Na ezt kapd ki.

Nagyon oda vagy az állítólagos 147-es IQ-ddal és közben egy nulla vagy tanulmányilag. Az életben sokra nem viszed a nagyzolásoddal, a 147-es IQ-ddal és karatemester fokozattal.

Ne itt oszd az észt, hanem a tankönyv felett, és szorgosan jelentkezz a tanítónéninek, hogy sokat szeretnél felelni, akkor még viheted valamire.

És már mondtam: a diplomám jogosságát kétségbe vonhatod, ha te minimum itt fogsz állni ahol én. Addig sajnos nincs jogos se kritizálni se kétségbe vonni a dolgot.


Amúgy lassan válaszolhatnál a sokszor felmerült kérdésekre hova mennél melyik egyetemet szemelted ki, és akkor az itt összegyűlt 3-4 válaszoló esetleg választ is tudna adni neked.

És nem csak a 147-es IQ-d sugározna kifelé hanem az értelmed is.


De a jelenlegi adatok alapján fenntartom, hogy esélyed nincs egyetemre menni.

2012. dec. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólónak köszönöm ! Igazából most rendészeten vagyok, de rendőr nem akarok lenni, szóval innen érdekes lesz továbbmennem, mert engem ami nagyon érdekel, az a csillagászat, az üzletelés, de igazság szerint bármilyen egyetemre mennék ! Idáig soha nem tanultam, de megakarom változtatni az életemet, leszeretnék tenni egy nyelvvizsgát is, és hasonlók, csak egyáltalán tudni szerettem volna, hogy mik az esélyeim ! Hátha ösztönöz valami ! Mivel soha életemben nem tanultam, csak azt ami érdekelt... Tehát például az iskolában ami nem érdekelt, azon az órán csak figyeltem, és elég keveset is alszom, így olyan 3-as 4-es 5-ösre megjegyeztem az anyagot, ami viszont érdekel, azt viszont szívesen tanulom, de az iskolában például kvantummechanikáról sosem tanultunk, vagy szingularitásról, és hasonlók, amiket viszont szóról szóra tudok, de csak azért mert érdekelt a dolog... Szóval ha elkezdenék tanulni biztos, hogy elérhetnék valamit, de jelenleg szörnyen rossz a 11.es jegyem... fogalmam sincs, hogy van-e elég erőm, kitartásom, és megtudok-e változni, ezért szerettem volan egy kis ösztönzést, vagy valami információt, ahol megmondja nekem valaki, hogy még ezen és ezen javíts... nem is tudom igazán..
2012. dec. 15. 22:02
 20/30 A kérdező kommentje:
Karatemester fokozatról szó sem volt egyébként, ezek szerint akkor lehet hogy van némi olvasási képtelenséged neked is ! :)
2012. dec. 15. 22:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!