Felvesznek egyetemre?

Figyelt kérdés

Hátrányos helyzetű vagyok, és az egyik nevelőszülőmnek nincs meg a 8. általános iskolája ! Diszgráfiás vagyok (szépírás) elméletileg 20 pont jár a hátrányos helyzet miatt, 20 a 8 általános miatt, és 40 a diszgráfia miatt !

11.es vagyok most, de sajnos nem túl jók a jegyeim, mert valahogy nem tudtam idáig komolyan venni ! :S VAn esélyem bekerülni még egyetemre, ha most körülbelül 2,8- 3.3 vagyok mindenből ? Ha jól tudom az évvége számít, és a következő félév ! ha mondjuk magyarból 4-es lennék (irodalom,nyelvtan) Matekból (4-es vagy 3-as) Németből (3-as) a maradék tantárgyból pedig 3-as 4-es ! Akkor lenne esélyem ?! Tegyük fel az érettségim jól sikerül ! Mert igazából kitűnő is lehetnék szerintem, de tegyük fel ilyesni jegyeim lesznek, akkor felvesznek? !



2012. dec. 15. 20:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Na, most az a probléma, hogy továbbra sem jutottunk közelebb a megoldáshoz.

A csillagászat az "üzletelés" (ez mit takar?) elég messze van egymástól.

Azt kellene megmondanod, hogy mi az amivel szívesen foglalkoznál? Humán dolgokkal? Pénzüggyel? Mérnök lennél? Szeretsz tervezni kivitelezni dolgokat, azon agyalni mit hogyan lehetne megcsinálni, jobbá tenni stb?

Egy irányt nagyon be kellene lőnöd ahhoz, hogy elinduljunk....

11.-es vagy és félév van. Már késő azt mondanom, hogy tanulj jól, mert nem megy egyik napról a másikra.

Ha pl eldöntenéd, hogy valamilyen mérnök lennél akkor nagyon rá kellene gyúrni a matematikára és egy szakmai tárgyra. Ez nem tudom nálatok mi? Nálunk annak jóidején az elektronika volt.

De itt jön be megint az hogy tudni kellene hova mennél? Mert nem minden egyetem fogadja el ugyanazokat a tárgyakat. Ez egyetem és szakfüggő dolog...


Legjobb, ha a korábban ajánlott felvit elkezded nézegetni ott a szakok között válogatsz és ott meg lehet nézni a felvételi követelményeket. Előző évek pontszámait változásokat. A pontszámítóval meg ki tudod próbálni miből hanyasnak kellene lenned ahhoz hogy mondjuk a tavalyi ponthatárt elérjed.

Csinálj meg mihamarabb egy nyelvvizsgát mert plusz pont az is. És az életben sem árt meg.


Kicsit konkretizálni kellene a dolgokat, ne csapongj... 11. év közepén már le kell cövekelni valami mellett!

2012. dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
75%
vicc, hogy ezekért pluszpontok járnak :D tudod ennyi pontot milyen nehéz összeszedni másnak?
2012. dec. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 fairi1 válasza:
Fizetősre bekerülsz az elképzelhető,talán van olyan szak ahol elég ez és majd veszel fel hitelt! ott meg elbukdácsolsz ha nem tanulsz, de ha bukást túlzásba viszed 3. semester végén kirúgnak és lesz közel 750 000 Ft tartozásod.
2012. dec. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Igazából eléggé elkallódtam az utóbbi években sajnos... ! :S

Ami érdekel, az a csillagászat, tehát az reál, és az üzletelés, vagy hasonlók ! Így konkrétan nem tudom megmondani az a probléma ! Nálunk két szakmai tárgy van, a belügy, a speciális társadalomismeret, és az alap társadalomismeret ! De rendőr nem lehetek kiderült (mert színtévesztő vagyok) és igazság szerint imádom a tudományos dolgokat ! De így konkrét ötletem nincs igazán... :S szívesen üzletelnék, vagy tőzsdéznék, vagy lennék psichológus, valami ami változatos, és a kreatívságom is benne lehet, vagy csillagász is lennék szívesen ! Konkrét ötletem nincs ! egyébként megnéztem a felvit, körülbelül 298 pontom lenne most, a leírtak alapján, ha elszúrok mindent, de van többlet pontszám ! Ez még elég kevés gondolom... (meg persze iskolától is függ, ahogy említetted)

2012. dec. 15. 22:20
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom: hiába vagy k*rva okos, ha nincs egy fikarcnyi szorgalmad se. Önmagába az okossággal nem mész semmire. A legjobbaknak is kell seggelniük, mégha kevesebbet is....És ez nem csak azokra a tárgyakra igaz, amiket szeretsz. Az élet nem szerelem kérdése.
2012. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
75%

de amúgy sztem rosszul gondolod ezt a pluszpontos dolgot.

ahogy tudom a diszgráfia fogyatékosságnak számít ami miatt "előnyben részesítés" címszó alatt kapsz pluszpontot (40 pontot).


mivel hátrányos helyzetű vagy, ÉS nevelőszülődnek nincs meg a 8 általános iskolája, így halmozottan hátrányos helyzetűnek számítasz elvileg. ez szintén "előnyben részesítés" címszó alatti pluszpont. ez ismét 40 pont.


DE, "előnyben részesítés" címszó alatt maximum 40 pluszpont szerezhető. szval hiába van több, csak 40 pontot számítanak bele. ha a karate országos bajnokságot is nézzük (ha azt elfogadják), akk az +8 pont még. és ennyi.


amúgy ha csillagászat érdekel, akk ahhoz fizika szakra kell menned. majd szakosodás csillagászat szakirányba.

2012. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Értem ! Nem tudom hogy változtathatnék magamon ! :S
2012. dec. 16. 00:05
 28/30 anonim ***** válasza:

régi kérdés de remélem most is érdekel a válasz... nos ahhoz h bekerülj min 240 pont kell ami szaktól függ általában több kell... ez érettségi duplázással összejöhet ha minimum két érettségit 50-50 százalékosra megcsinálodés ugye mellette kapsz 40 pontot hátrányos helyzetûként...

50% os érettségit gyerekjáték csinálni

2013. jan. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Szia! Nos, eloszor is, mert valakinek rossz az atlaga, nem biztos, hogy sikhulye! Lustasag kerdese.. Tapasztalat .. Egyebkent teljesen mindegy, mert ugyis az erettsegidet nezik, ha jol sikerul, mivel a szamodra legkedvezobb felteteleket fogjak figyelembe venni! Hajts ra az erettsegire! Viszont... En erettsegi utan nem jelentkeztem egyetemre, most fogok 2 ev utan (bar en most teszek le majd egy emelt torit meg nyelvvizsgat is szeretnek), es en nem bantam meg! Egy reszt, sokkal komolyabban veszem a tanulast, mint erettsegi utan. Valoszinuleg nem is arra a szakra jelentkeztem volna, amire most fogok, amiert mindent meg is tennek! Masreszt, tudom mi akarok lenni!!! Ha komolyabban akarod venni a dolgokat, lehet Neked is jot tennek ha elobb elmennel egy okj-re, en is azon vagyok, es talan kesobb mashogy latod majd. Egyebkent a pontszam sulitol es szaktol is fugg. De allamira nem fogsz igy bekerulni. De ez nem ok arra, hogy lemondj az egyetemrol. Ne szamolgasd az atlagodat, tanulj kicsit tobbet, ha tenyleg intelligens vagy, akkor menni fog, es hajts ra az erettsegire, ami egyaltalan nem nagy cucc :) ha azon nem allod meg a helyed, akkor az egyetemen vegkepp nem!
2013. jan. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Körülbelül kitűnő lehetnék, ha akarok tanulni, csak ki sem nyitom a táskám az a baj... ma kaptam egy 4-est töriből, mert feleltem, és egy 5öst társadalomismeretből, de csak azért, mert figyeltem órán, és megjegyeztem mindent, de a lelki állapotomtól függ, hogy milyenek a jegyeim... konkrétan a töri jegyeim így néznek ki ebben az évben :

1,1,1,5,4,5 :D

társadalom ismeret jegyeim 1,3,5,5

matekom pedig 1,1, 3,4

de van olyan tantárgy, ahol 1-5ig minden jegy megtalálható, de mivel ki sem nyitom a táskámat, így nem produkálok túl jó jegyeket, és délután általában edzek, mert készülök versenyekre (sport) !

2013. jan. 30. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!