Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a kormány 50 000-ről 10 000-re csökkentette a keretszámokat a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
Nekem egy álmom van:orvosi vagy biológusi diplomát szerezni!!!De igy hogyan??!!Nekem az anyagi helyzetem nem engedi meg a tandíjat!!És tehtség alapján szerintem lenne ott helyem!!Mert most csak azok érvényesülnek,akik meg tudják fizetni??!!(pedig lehet hogy eszük 0)Most igy több tizezer fiatal nem tud elhelyezkedni,pedig tehetség alapján lehet hogy ott lenne a helyük!!

2012. dec. 17. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Látom képben vagy. Az orvosi képzést nem tervezték nagyban megvágni. Valamint itt is elhangzott már rengeteg kérdés ezzel kapcsolatban.

"tehtség alapján szerintem lenne ott helyem" Akkor meg mit izgulsz? Ha nem érsz el orvosira 440-450 pontot akkor érdemes átgondolni a jelentkezést.

2012. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1. Most úgy tűnik, nem ez a verzió lesz, de szerdán megtudjuk mi lesz.


2. Osztatlan egészségügyi képzéseknél (tehát orvosi, gyógyszerész, fogorvos) 2011-ben 1500 volt a keretszám, a mostani elképzelés szerint 1100. A mostani évfolyam kevesebb emberből áll, csökkent a hazai felsőoktatás iránti bizalom is, így szerintem így ha marad mégis ez a koncepció, nem lesz sokkal magasabb a ponthatár a 2011-esnél, szóval ha tényleg elég tehetséges vagy, be fogsz tudni kerülni.


Más területeket, pl. műszaki képzést sokkal jelentősebben érint a keretszám csökkentés, már ha így lesz.

2012. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

"Ha nem érsz el orvosira 440-450 pontot akkor érdemes átgondolni a jelentkezést."


Vidéken 430-al simán be fog kerülni.

2012. dec. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy tudom, 41 ezer és 28 ezer a két adat. Gondold meg az álmaidat. Rengeteget tanulnál, de végzett szakemberként tudásodhoz képest valószínűleg szerény fizetésed lenne.
2012. dec. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 rémuralom ***** válasza:
54%

Van diákhitel is. Tudom, hogy sok, de ha külföldre akarsz menni egyetem után orvosi diplomával, néhány év alatt röhögve kifizeted. Ahogy az állami finanszírozással járó röghöz kötés megszegésével járó visszafizetési kötelezettséget is.


Akinek "esze 0", az nem érvényesül. Az csak bejut, aztán egy-két félév után kibukik.

2012. dec. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen tetszetős ez a "külföldi állással 4 év alatt visszafizeted" duma. Csakhogy orvosira a tandíj 12 milla (csúszás nélkül), ez 2%-os (kamatos) kamattal 15 milliós tartozása lesz. Ez még tovább kamatozik a törlesztés végéig. Kell még öt év a szakképzéshez, addig nem tud külföldön dolgozni. És külföldön is kell valahol lakni, enni, közlekedni. 10 év alatt ha sikerül visszafizetni akkor már szerencséje van. És még mindig ott van a kérdés hogy felveszik-e álomfizetéssel külföldre.

Szóval aki orvosira diákhitelt vesz fel annak 40 éves koráig a tandíjat kell törlesztenie. Átgondolandó.

2012. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
de én ezt szeretem,nem érdekel mennyi pénz én ezt akarom csinálni,meg evvel biztos hogy lesz munkám
2012. dec. 17. 19:38
 8/13 A kérdező kommentje:
meg legrosszab esetbe kimegyek külföldre,ott megszedem magam és majd visszajövök
2012. dec. 17. 19:41
 9/13 A kérdező kommentje:
vagy ha minden kötél szakad kinn maradok,és ott élek
2012. dec. 17. 19:41
 10/13 anonim ***** válasza:
1: ha 430al felvesznek orvosira akkor én vagyok orbán viktor:) 2: előbb meg kéne tanulni írni helyesen, illetve gondolkodni...
2012. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!