Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az lenne az én problémám,...

Az lenne az én problémám, hogy én a sulimban második nyelvként franciát tanulok, csak a tanár elveszi tőle a kedvem. Lehet-e valamilyen módon megoldani hogy ne ez a tanár tanítson, akár ne ezen a nyelven, akár ne is a suliban. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
A nyelv még tetszene, de a tanár elveszi a kedvem az egésztől, és még a jegyeimet is lerontja. Nem az a célom hogy 5ös legyek csak szimplán 2essel át akarok menni, csak ezt a tanár nem is hagyja. félévkor 1,75 re nem adta meg a 2est, és ezután a szódogáimat esztétikai problémák miatt nem pontozta. Légyszi ne olyan válaszokat adjatok, hogy írjak szebben meg tanuljak keményebben.

2012. jan. 18. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

hányadikos vagy?

ha tényleg tetszik a nyelv, tanuld meg jól magáshol, magántanár, különóra, .

Ha van nyelvvizsgád (középfok), akkor nem kell bejárnod a tanár órájára.


esztétikum miat lepontozni=pofára oszályozni --> ez sajnos egy általános tanári probléma. erre megoldást találni...

2012. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy be kell járnod órára, még ha a felsőfokú nyelvvizsgád is van, nem váltja ki az érettségit. De ha leérettségizel belőle, nem kell tovább tanulnod, csak előtte osztályozó vizsgákat kell tenned minden következő évfolyamon...


Ha más diákokkal is hasonlóan bánik, lehet szólni az igazgatónak, hogy vizsgálódjon. Beül egy órára, megállapítja, hogy tényleg rosszul tanít-e, a dolgozatokat visszanézni, esetleg írat egy szintfelmérőt az osztállyal, abból kiderül valóban bukdácsoltok-e vagy csak ő rontja le az átlagot. Ha nektek ad igazat, kaphattok új tanárt, ha nem ez marad.

Ha csak veled szemétkedik, fogadóórán, szülői értekezleten érdemes lenne anyukádat ráküldeni, talán 2 felnőtt meg tudja beszélni a köztetek lévő ellentéteket. Ha nem változik a helyzet, kérd az igazgatót, hogy hadd válassz másik nyelvet, mert mégsem megy, más terveid vannak, stb, esetleg elmondhatod az okot. Talán átenged következő évben.

2012. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Hát, bocsi, de ha 1,75-re állsz, és még arra sem vagy képes, hogy rendesen megírj egy dogát, akkor én is megbuktatnálak. Esztétikai problémák? :) Magyarul olvashatatlanul írtál, és nem volt kedve bogozgatni. Én sem fogadtam volna el. Nem igaz, hogy legalább dolgozatban nem lehet olvashatóan írni. Nem gyöngybetűkkel, csak legalább olvashatóan.


Ezt leszámítva mivel veszi még el a kedved? Mert nem írtál semmi konkrétumot, és ez így elég gyenge...

2012. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!