Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen elvégezhető, nem...

Milyen elvégezhető, nem nehéz, de érdekes alapszakos képzés van Budapesten?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy második diplomát majd jövőre, mert mindenhol rákérdeznek az állásinterjúkon. Mivel BÁRMI-t elfogadnak (csak legyen legalább folyamatban), nagyon szeretnék valamibe belekezdeni, csak nincs ötletem. Olyan szakot keresek, ami nem szenvedés és 4 félév alatt is el tudom végezni. Természetesen alapszak kell (csak 1 középfokkal rendelkezem, mesterhez meg általában 2 kell). Alapképzésen 260 kreditet végeztem el (kellőképpen sokat is fizettem érte), gondolom pár kurzust ki tudok váltani.
2012. dec. 19. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Az alapképzések 3-4 évesek, jó lenne tudni milyen szakra jártál előtte, hogy mégis mi az amin lehetne kreditbeszámítást kérni... Az h melyik szak érdekes, az relatív :) Míg engem pl egy pszichológia nem kötne le, lehet téged igen, szóval...
2012. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Bsc-k minimum 3 évesek. Gazdasági, bölcsészképzésekből könnyű megcsinálni, legalábbis könnyebb mint természettudományos szakokból.
2012. dec. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat, ezt kiírhattam volna. Szociológusnak tanultam. Puszta érdeklődésből van 35 kredit történelemszakos kurzusom és 48 kreditem természettudományos tárgyakból (jelentős mennyiségű kredittúllépéssel végeztem).


A pszichológiát nem végezném el, mert annyira nagyon nem tartom érdekesnek (a szocpszicho-t igen, de azt eleget tanultam).

Történelmet nem végezném el szívesen, pedig onnan nagyon sok kreditem meglenne. Diplomát nem kapnék a középkoros és újkoros vizsgák egy része miatt. Érdeklődésből mindkettőnek kétszer futottam neki.

A természettudományos tárgyakért élek-halok (nem a kurzusokért, hanem a bennük való elmerülésért), de látom mi megy a TTK-n, inkább kihagynám.

Számomra kizárt még a közgazdaságtan és a jog, illetve bármi ami egyébként az ÁJK-n megy.

A társadalomtudományokban szívesen elmerülök, nem riadok vissza attól, ha számolni kell, olvasni kell, stb.

Tudom, hogy az alapszakos képzések 3 évesek, csak szerintem a kissé több, mint 260 kreditemből párat át lehetne vinni.

2012. dec. 20. 04:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor a töris kreditek kilőve. A természettudományosakat meg sajnos csak TTK-n tudod átvinni, vagy max vmi egészségtudományi képzésbe. Nézz a felvin szakokat, utána nézd meg az adott szak mintatervét egy egyetemen h milyen tárgy egyezik. A természettudományi képzések, vagy amihez természettudományi tárgy kell sem tartozik épp a könnyűek közé :)
2012. dec. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem böngészni, csak olyan lassan haladok, hogy az valami riasztó. Bár most az agrárképzéseknél tartok, talán ott lesz valami.
2012. dec. 21. 02:46
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Lehet úgy kellene hogy egy TTK-s szakba belefogsz és elvégzed.:) Biztos hogy nehéz lesz de megéri.:)
2012. dec. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
47%

andragógia!

"Az andragógia alapszakon végzettek a felnőttképzés szakemberei. Az alapszak a korábbi képzési rendszer négy szakjának – művelődésszervező, humán szervező, munkavállalási tanácsadó, személyügyi szervező – ismereteit kínálja. A szakképzett andragógusok tudása igen széles körű: neveléstudományi, pszichológiai, jogi, közgazdasági, szociológiai ismeretekkel bírnak, emellett munkájuk végzéséhez ismerniük kell a felnőttek tanulásának, tanításának didaktikai elveit, a tananyagfejlesztés, tanulásszervezés, tanácsadás, csoportszervezés, konfliktuskezelés módszereit. A hallgatóknak a szakma műveléséhez több fontos készséggel is rendelkezniük kell; ilyenek a másokhoz való alkalmazkodás és a másokkal való együttműködés képessége vagy az empátia, tolerancia, rugalmasság, kreativitás. "

2013. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, andragógia megfordult a fejemben. Aztán csak azért tettem le róla, hogy ne gyarapítsam azok számát, akik úgy tűnik elfogadták a tandíjas képzést. Nekem amúgy is tandíjat kell fizetnem, de nem akarom azok helyzetét nehezíteni, akiknek most nehezebbnek tűnik.
2013. jan. 3. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!