Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valakinek vannak tapasztalatai...

Valakinek vannak tapasztalatai az ipari termék- és formatervező szakról? Könnyűipari mérnökiről?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy alapvetően rajzol és tervez. Színeket, alakokat különböző tárgyaknak, ami lehet autó, szekrény, de akár divattervezés is, iránytól függ.


Mekkora kézügyesség és rajztudás kell hozzá?

Néha rajzolok csak és ügyes se vagyok (bár ügyetlen se, ilyen egyik se...), viszont a tervezés érdekel. Abban bízok, hogy ugye minden géppel megy...

Mennyit lehet fejlődni kézügyességben?

El lehet vele helyezkedni? Ez a legfontosabb kérdésem most.


Igazából leírom, még akkor is, ha valaki rám ismer, hogy az OE-RKK másik szakjáról szeretnék esetleg átjönni ide.

Tudom, hogy be kell menni a TO-ra és ott kell érdeklődni, hogy hogyan megy az átvétel.


Az a kérdésem, van, aki megtette ezen a karon belül, hogy szakot váltott? Mik voltak a nehézségek? Szóval személyes tapasztalatok kellenek.


És milyen a könnyűipari mérnök szak?

Úgy tudom, könnyű az elhelyezkedés, mert egy helyen van ilyen képzés sok szakiránnyal, tehát kevés nyomdamérnök, csomagolómérnök stb. jön ki évente.

Kreatív szak?

Valaki, aki ezt elvégezte?



2012. dec. 19. 17:08
 1/3 anonim válasza:
Én is ilyesmi irányba szeretnék továbbtanulni, csak nem tudom mennyire lehet vele elhelyezkedni.. én sem kapok választ sajnos:(
2013. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!


Én a könnyűipari mérnökin végeztem az akkori ruha szakirányon. (2004) Ha jól tudom, mára ebből a szakirányből nőtt ki a terméktervező szak.


Nekem nagyon rossz tapasztalataim voltak. A rajz akkor még egyáltalán nem került előtérbe, a műszaki tantárgyakat viszont maximálisan erőltették.


Ahogy követem az iskola honlapját én azt látom, hogy egyre kevesebb a diák és szinte lasszóval fogják a "kezdőket", hogy legyen kit tanítaniuk.


Az elhelyezkedésről annyit, hogy az én korosztályom 99%-a NEM a szakmában helyezkedett el, sokan Angliában vannak mindenesként... de érdemes megnézni a pályakövetést, és látható lesz, hogy a legtöbb végzett tanuló elhelyezkedése mennyire lehetetlen. A google-ba beírva kidobja mennyi könnyűipari mérnökre van szükség ma Mo-on.


Talán csak azoknak jó ez a szakirány, akik már meglévő aktív nyelvtudással rendelkeznek és egy-egy Erasmusos ösztöndíjat megcsípnek. Több előnyét nem látom a mai képzésüknek sem. Bár próbálnak a piaci igényekhez igazodni, de nálunk a gazdaság ezen részét már maximálisan leépítették a 90-es évektől fokozatosan.


Én a mai eszemmel senkinek sem ajánlanám azt az iskolát- szomorú vagyok, bárcsak mást írhatnék... remélem, segítettem.

2013. márc. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért, hogy pozitívat mondjak, a fenti komment valóban igaz a ruha- és textilipari mérnökökre, és nem csak az oktatás színvonala, hanem az iparág jellegéből adódóan (ez a gyártás gyakorlatilag Kínában történik, Mo-n teljesen leéptült). De más szakirányokon azért nem ez a helyzet, én csomagolástechen végeztem és úgy általában átlagos, gyártásban dolgozó gépészmérnöki fizetéseket kerestem szakmán belül. (Szakmán kívül meg még soha nem dolgoztam)
2015. szept. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!