Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi pontszámításban...

Érettségi pontszámításban segítene nekem valaki?

Figyelt kérdés

1984-ban érettségiztem, utána nem tanultam de tovább, de a sors most rávitt, hogy tanuljak tovább. Azt tudom, hogy még akár 100 évesen is tanulhatnék tovább, ha megvan a pontszámom. A bibi itt van: anno nekünk nem kellett tenni idegen nyelvből semmiféle érettségit, és ahogy látom most már pedig kérnek ilyet. Akkor most nekem pluszba le kellene tennem egy angol érettségit, vagy nyelvvizsgát, hogy ki tudják számítani a pontjaimat, vagy mi a teendő?

Köszönöm a válaszokat.


Róbert



2012. dec. 22. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy! Más tárgyból számítják, amit annak idején tanultál.
2012. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2012. dec. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És esetleg hol tudnám megnézni, hogy mennyi pontom lenne a mai helyzetben? Ugyanis felvin már csak az új rendszer alapján lehet számítani..
2012. dec. 22. 17:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Érettségi jegyeid ilyen középszintű érettségi százaléknak felelnek meg:

5> 100%

4> 79%

3> 59%

2> 39%


Többi ugyanúgy van, mint most.

Arra viszont vigyázz, hogy ha olyan szakra mész, ahova kötelező egy emelt szintű érettségi, akkor kénytelen leszel újraérettségizni az adott tárgyból emelt szinten.

2012. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!