Corvinus vs BGF?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodok mostanában rengeteget, hogy melyiket válasszam a fent említett sulik közül.Mivel elég valószínű, hogy fizetősre megyek így az árakat és bejutási lehetőségeket ne vegyétek figyelembe.Andragógiára vagy kommunikációra megyek.Segítsetek nekem lécci, hogy melyik lenne a jobb választás.Köszönöm

2012. dec. 24. 17:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Szia, a Corvinus mindenképpen előkelőbb helyen lévő suli(lásd akármilyen felsőoktatási lista).A szakokról pedig annyit ha ezek érdekelnek, tanuld nyugodtan, tökre mind1 hogy ki büfézi le, de akkor legyél benne a legjobb, vagy tényleg mekiben fogod sütni a burikat.
2012. dec. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

KÖszönöm a választ!

Gondoltam, hogy kapom majd a offokat erre,de kivételesen ettől most tekintsetek el,mert tudom mi a véleménye mindenkinek ezekről.Nem tehetek róla,ezek érdekelnek,úgy érzem ezek azok ahol a legjobbat tudnám kihozni magamból.Nem tehetek róla hogy minden tanácstalan ember ezt választja és emiatt van a "piacon" sokkal sokkal több ember mint kéne.Remélem különlegesebb tudok majd lenni mint ők.

2012. dec. 24. 21:00
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
A Corvinus jobb színvonalú de sokkal nehezebb is. Viszont erős a gyanúm hogy sokan le akarnak majd beszélni erről a pályáról. Gondold át mert nem ok nélkül teszik.
2012. dec. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

1)Nem értem mit gondoltok jobb színvonal alatt? Megtudnátok mondani,hogy szerintetek miért magasabb a színvonal a Corvinuson?


2)Ha andragógiára vagy kommra mész, akk sztem teljesen mindegy,h melyik suliba...

2012. dec. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A Corvinuson magasabbak a ponthatárok,többek között ezért is részesítenek előbbre a munkáltatók egy corvist, mint egy bgf-est. Természetesen a bgf is marha jó suli, de a legtöbb pontot összegyűjtött felvételizők általában a corvinust választják. Azt mondják, hogy ez erősebb suli, valamint oktatók terén is kiváló.
2012. dec. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az,hogy a munkáltatók nézik a pontot baromság, ugyanis államis és önköltséges képzésre különböző a ponthatár ...


Ez nem csak az én véleményem,hanem több nevesebb vendégelőadó is van, akik csak a BGF-n és BCE-n tartanak előadásokat és legutóbb mondták,h a BCE-n végzettek magasabb pozicíókba kerülnek mint a BGF-esek, de az esetek 90%-ban azért, mert a befolyással bíró pénzes emberek gyereki a BCE-re járnak és ha végeznek nekik -akkor is- sokkal könnyebben megy minden, "ők a vezérek, a BGF-esek meg a katonák".

Mondjuk kíváncsi vagyok,h ugyanezek az előadók a BCE-n mit mondanak a BGF-ről :D

2012. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Különböző VOLT a ponthatár eddig, de ugyebár idén csak egyfajta lesz. És a ponthatárral csak azt akartam kifejezni, hogy az elmúlt években az állami támogatás elnyeréséhez a corvinus több szakán kellett a legtöbb pontot elérnie a felvételizőknek, ugyanis csak így tudtak ide bekerülni. A másik meg, hogy pár szakon alig volt ponteltérés a támogatott és a nem támogatott képzésfajta között. Szóval nem olyan nagy baromság ez a ponthatár!! Persze, a munkáltatóknál már magától értetődik, hogy Corvinus a legjobb, ugyanis ide járnak a legokosabbak vagy a legszorgalmasabbak, akik sikeresen megharcoltak azért, hogy ezektől a neves előadóktól tanulhassanak.
2013. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
felejtsétek már el ezt a pothatárosdit. Azért magasak a ponthatárok,mert az állam egyáltalán nem támogatja ezeket a szakokat,mivel nincs szükség a munkaerőpiacon azokra az emberekre akik ezeken a szakokon végeztek. Nem olyan nehéz ezt belátni. Gyakorlatilag annyi ma a közgazdász szakot, kommunikációt,andragógiát végzett emberke hogy nagy részük nem tud elhelyezkedni. Legtöbb andragógiás ismerősöm egyébként itt-ott Európában szobalány vagy baby-sitter. :):) Viszont ha nagyon szeretnéd elvégezni ezt a szakot, vannak kapcsolataid és Te leszel a legjobb benne, akkor válaszd a kommunikációt,andragógiát.
2013. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Hagyjuk már ezt a ponthatárosdi hülyeséget. Legyél oly szíves, és mondd meg nekem, ha az ember nem pénzed, 450-nél több pontot hogyan tudna összeszedni? Ha kiköpi a lelkét és sikerül mindenből 100%-os érettségit összehoznia, hozzá egy emeltet szintet plusz egy mondjuk egy középfokú nyelvvizsgát, akkor is csak 478 pontot tud összeszedni, ami persze gyönyörű, de gondolj bele, hogy ez mennyi pénzbe kerül. Nagyon sokat nem tudják ezt megengedni maguknak.

Igen, lehet, hogy a BGF-en alacsonyabb a ponthatár, azonban sokkal nehezebb is elvégezni. A Corvinuson analízisből míg kiadnak egy példatárat azzal a szöveggel, hogy ebből a lesz a vizsga, az úgy is lesz, azonban nálunk nagyon nehéz összekaparni egy kettest. Idén felvételiztem, nem mondanám magamat gyenge képességűnek, sőt...; másfél hónapot készültem intenzíven a matekra, sok más társammal együtt, és 300 emberből csak 9-en mentek át. Rengeteg embert meghúznak a leghúzósabb tárgyakból, sokszor olyan dolgok vannak a vizsgákban, amiket a tanárok le se adnak, azonban ezt visszakövetelik. Egy corvinusos röhögve végigcsinálja. Hallottál már olyanról, aki eljött onnan, mert nem bírta? Nekem is van jó pár oda járó ismerősöm, szóval belelátok a dolgokba.

A munkáltatók pedig nem a pontszámokat nézik... Egyszerűen a pénzről szól minden. Minket a cégek már az első évtől kezdődően megkörnyékeznek; az iskola elvégzése után a hallgatók 90%-a azonnal talál munkát, sőt, van akit még a tanulmányai befejezése felvesznek.

Nem ócsárolni akarom a Corvinust, mert tényleg színvonalas, elismert iskola, de ne hasonlítsuk össze a BGF-el. Két teljesen külön világ.

2013. febr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, a BCE jó meg minden, sokkal hallgatóbarátabb meg mindenki oda emg vissza van vele, de a BGF-en néha a tüdőd is kiköpöd akár egy egyáltalán nem fontos tárgy miatt is (lásd szervtech, gazdinfo stb... pszfesek tudják mire gondolok). Sokszor azt hozzák fel,h a BGF-en számonkért matek (analízis és valszám is) semmi a BCE-hez képest. Igen, nálunk a trigonometrikus egyenleteket stb nem kérik análból, de olyan vannak olyan feladatok amikkel vizsgán találkozol először.

Vannak ismerőseim akik egyszerre végzik mindkét sulit (gazdmen illetve pénzügy-számvitel) és egyikőjük legutóbb valszámból először a BCE-n írt, úgy h azt se tudta mi az az eloszlás függvény és simán 3-ast írt, rá 2 napra írt nálunk és 1-es...

Vannak még ezen kívül is szép dolgok

2013. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!