Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok az orvosiról...

Mit gondoltok az orvosiról külföldön?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról, ha egy magyar ember ausztriában jelentkezik orvosi egyetemre? MIlyen szintű nyelvtudás kell ahhoz, hogy egy egyébként is rengeteget tanulós egyetemet nem az anyanyelveden végzel el? érdemes e belevágni? Köszönöm előre is az építőjellegű válaszokat!
2012. dec. 28. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ismerősöm tanul Ausztriában fogorvosnak. Ő alapból nagyon a magyar egyetemek ellen van. Azért hogy ott tanulhasson, valamilyen nyelvtanfolyamra járt 1 évig, majd csak ezután kezdte el az egyetemet.

Azt nem tudom, hogy van-e ott tandíj vagy sem.

Én úgy gondolom ha megvan a kellő nyelvtudásod és az anyagiakkal sincs gondja a családnak, ráadásul alapból külföldön tervezel élni, akkor mindenképpen megéri.


Neki egyébként szerencséje van abból a szempontból, hogy élnek Bécsben rokonai, akikre számíthat ha baj van.


Ja egyébként most harmadéves az illető, azt mondta az első év, főleg az első félév a legnehezebb.

2012. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem viccből jön rengeteg külföldi hozzánk egyetemre, mivel jó a képzés és sokkal olcsóbb is, mint külfödlön. De véletlenül se tanuljatok itthon, majd külföldi diplomával nyilván többet fogtok érni -.-"
2012. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos itthon nem kerülnék be államilag támogatott helyre orvosi egyetemen, ausztriában az orvosi ingyenes. nem viccből akarom német nyelven végezni az egyetemet. sajnos attól félek, hogy attól függetlenül, hogy a nyelvérzékem jó, és már most is viszonylag jó szinten állok(11.es vagyok), német nyelven mégsem tudnék biológiát/kémiát tanulni, majd németül lefelelni, vagy vizsgázni. Nem tudom elképzelni, hogy ezt hoygan lehet végig csinálni, hoyg ez hogy lehetséges. Szerintetek?
2012. dec. 28. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:

"Sajnos itthon nem kerülnék be államilag támogatott helyre orvosi egyetemen, ausztriában az orvosi ingyenes. "


És szerinted Ausztriában mindenkit felvesznek, aki jelentkezik?

Ha itthon nem kerülnék be államira, akkor elhiheted, hogy oda sem fognak felvenni.

2012. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még csak 11-es vagy és már biztos vagy benne hogy nem fognak államira felvenni?! Ha most nekiállsz, még most is meg lehet tanulni a bioszt és a kémiát is emelt szinten! Ez csak akaraterő kérdése. Ha valamit nem értesz akkor addig kell ülni felette amíg meg nem érted. Ez az egyetemen sem lesz másképp. Ha ez nem megy, akkor nemhogy németül de még magyarul se fog menni.
2012. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!