Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges 80% fölötti emelt...

Lehetséges 80% fölötti emelt szintű kémia-, és biológia érettségit tenni májusban, ha nincs előzetes tudásom?

Figyelt kérdés

Egészen eddig úgy volt, hogy érettségi után OKJ-ra megyek, mert nem tudtam, hogy mihez kezdjek magammal, de egyik nap találkoztam egy gyógyszerész ismerősünkkel, beszélgettem vele a munkájáról, és nagyon megtetszett!

Az a gond, hogy sose tanultam különösebben se a bioszt, se a kémiát, de mindkettőből minimum 80%-os emelt szintű érettségit kellene tennem májusban.


Lehetséges ennyi idő alatt felkészülni?



#biológia #kémia #gyógyszerész #GYTK #érettségi gyógyszerészet
2012. dec. 30. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha alapból jó voltál belőlük, és van érzéked hozzá, akkor igen, viszont nagyon bele kell húznod!

A kémia nekem egyszerű volt, a bioszra osztálytársaim azt mondák h nehéz.

2012. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

azt elfelejtettem beleírni a kérdésbe, hogy milyen könyveket ajánlanátok a felkészüléshez?

2012. dec. 30. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem vagy képben nagyon nehéz lehet közel a lehetetlenhez. Azonnal keress magántanítóikat és hasalj neki se buli se semmi más csak a tanulás!
2012. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kémiából van direkt emlet szintű felkészítő könyv, szerzője nem jut eszembe, de egész használható

Illetve van az ötösöm lesz kémiából példatár, az szintén jó.

Én meg a gimis könveimet használtam fel, plusz az órai jegyzeteket.

Bioszból passz.

De magántanár tényleg jó lenne.

2012. dec. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bioszból én a Mozaikos könyvekből készültem fel + magántanár.
2012. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Villányi-féle feladatgyűjteményt ajánlom a kémia érettségire, jómagam szintén abból készültem fel. Szerintem sürgősen kezdj el számolási feladatokat megoldani, mert némelyik igencsak fejtörősre sikerül - idő kell, hogy kialakuljon benned egyfajta "kémiai" szemlélet.

A többi pedig csak tanulás kérdése: tény, hogy a tananyag - főkén a biosz - nem kevés, de kellő elszántsággal simán hozható.

2012. dec. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgád van? Az plussz pont, akkor nem kell annak az érettséginek 80 %-nak lenni. Ha meg em jön össze max. kihagysz évet, lehet sok lesz így, ha a többi tárgyból is idén érettségizel.
2012. dec. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

igen, van nyelvvizsgám, de mivel 2 emelt kell, ez nem számít (a két emelttel megkapom a max pluszpontot)


köszi mindenkinek :)

2012. dec. 31. 23:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is most találtam ki,hogy bioszból csinálnék egy emeltet,nagyon jóra kéne,ez az egy esélyem lenne,hogy átkerüljek államiba. Előfeltétel,hogy középiskolában tanuljon az ember biológiát? Vagy ha megszerzem a kellő tudást előképzettség nélkül mehetek? Te hol tartasz az üggyel?
2013. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!