Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosival kapcsolatban pici...

Orvosival kapcsolatban pici segitseg?

Figyelt kérdés

16 eves vagyok, 2 ev mulva fogok erettsegizni, ami meg akar hosszu idonek is tunhet, de mindenkitol azt hallottam, hogy orvosira mar bizony joval elotte el kell kezdeni keszulni. Az emelt bioszon kivul viszont meg nem tudom, hogy kemiabol vagy fizikabol legyen emelt erettsegim. Azt olvastam, a kemiaval bHhnmjobban jarnek, de a szivem inkabb a fizika fele huz:) mit tanacsoltok, megis a kemiat kene valasztanom es azt gozetovel tanulni + fakt?

A masik dolog a konyvek. Megvettem a szerenyis biologia II-t, a nagy biologia feladattgyujtemenyt plusz megoldasokat es a panemsulis konyvet. Persze, nem minden a konyvektol fugg, de tudtok olyan konyvet ajanlani, ami mindenkeppen szukseges lehet?

Faktra biztos megyek bioszbol, gondolkodom meg a kulontanaron is, mektek mik voltak a tapasztalataitok?

Elore is koszonom!!:)



2012. dec. 30. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:

szia, ha rám hallgatsz, akkor a kémiát válaszd, mert 100x többet érsz vele az orvosin, mint a fizikával. Inkább most szenvedj gimiben a kémiával, mint az egyetemen nagyon.

Én még a Mozaik kiadó bioszkönyveit ajánlom, kicsit nehezen érthető egy gimis számára, de szinte mindent tartalmaz, ami az emelthez kell.

sok sikert!

2012. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hali! Én másod éves orvostan hallgató vagyok és én is azt ajánlom neked,hogy a kémiát tanuld de nagyon .sokkal többet érsz vele mint a fizikával
2012. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem várd meg a faktot, könyv- és különtanár ügyben is. Ha jól tanít, magyaráz, felesleges a magántanár, csak pénzkidobás. Könyvet meg gondolom ő is kér, plusz pl. az én tanárom egy csomót fénymásolt, felesleges lett volna megvenni az összes feladatgyűjteményt.

De lehet csak én gondolom így, a mi sulink elég erős volt, hajtottak minket fakton (minden faktos tárgynál ezt láttam), szóval nem kellett mellé plusz előkészítő meg könyvhalmok meg külön tanulás, elég volt megtanulni mindent amit kért a tanár - mivel benne volt minden, ami kellett az érettségire. :)

2012. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt két szempontból lehet vizsgálni a dolgot.

Egyrészt mondhatnám azt, hogy a kémiát, mert egyetemen sokkal többet szívnak azok, akik fizikával jöttek, és nem kémiával. Mivel a kémia nehezebb, utálatosabb és összetettebb is lesz, mint a fizika. A fizikát ahhoz képest, hogy gimiben utáltam, most imádom, sokkal jobban szeretem, mint a kémiát. Amit viszont rühellek, ráadásul én barom egész évben nem tanultam, és a vizsgakedvezményről is sikerült néhány ponttal lecsúsznom. Úgyhogy most vizsgaidőszakban verem a fejem a falba miatta:)


Viszont mivel a fizikát szereted jobban, és orvosira azért nem a legegyszerűbb bekerülni, ezt ajánlanám. Mivel az első az, hogy bekerülj, bármi áron. És ugye Fermat-elv szerint a legelőnyösebb utat választod (na jó, most kicsit sarkítottam:D)A kémiát meg ne hanyagold el, hanem tanuld azt is, lehetőleg az emelt szintű részeket se ugord át :D Az sem árt, ha olyan feladatokat meg tudsz oldani, mint titrálás, feladatok gyenge savakkal/bázisokkal, stb.

Egy első éves SE-ÁOK hallgató.


Ps: én kémia emelttel mentem, de még így is szívom a fogam a kémiával. Pedig érettségiig nagyon szerettem :)

2012. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja, és még annyit, hogy a kémiába sem kell belehalni. Én jártam faktra, de olyan borzalmas volt, hogy kiiratkoztam. Aztán mivel pénzem nem volt magántanárra, egyedül készültem az emeltre, az OM honlapján szereplő vizsgakövetelmény alapján. Feladatokat pedig Villányi bácsi fgy.-éből és az ötösöm van kémiából c. könyvből tanultam. Az elméletet pedig az a kémia 11-12-ből (ez direkt érettségi kiadás) + Villányi könyvéből. És vettem ilyen próbaérettségis könyveket.
2012. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Uhhh na koszonom szepen:) meg egy kicsit emesztgetem. A legutolso otletem az volt, mindharom faktot folveszem, de kemiabol nem fogok erettsegizni. Remelem kivitelezheto, bar mar ez az ev is eleg huzos volt eddig:D
2012. dec. 30. 22:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség, bőven elég lesz a két érettségi tárgy. Inkább koncentrálj a kötelezőkre is kicsit, bár azok középszinten nem túl megerőltetőek :D Csak azért mondom, mert én is duplázni akartam, aztán sikerült alaposan eltolnom a kémia emeltet, csak 70%-os lett. Az lett a mázlim, hogy a kötelezők meglepően jól sikerültek, minden 90% fölött lett. Na jó, a matek csak 80 :D És a biosz emelt is 90% lett, így lett meg a SOTE :D Szerintem ha fizikából jobb vagy, meg szereted is, menj abból. Az első tényleg az, hogy felvegyenek. Hiába mondjuk itt, hogy ott majd a kémia jobban jön, de ha fel se vesznek, akkor édes mindegy, hogy melyik a nehezebb :D
2012. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!