De most komolyan, ilyen érdeklődési körrel lehet valamit kezdeni, hogy hova tovább?

Figyelt kérdés

idén fogok érettségizni


ami érdekel az a filmezés, rövidfilmeket szoktam is csinálni


múltkor egy ilyet csináltam, barátokkal

http://www.youtube.com/watch?v=CM1ucFpRrLU


meg a zenélés, és nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobban, a zenélésbe annyi tart vissza, hogy még nem írtam egyetlen számot sem magamtól, inkább csak riffeket, de valami nagyon hajt a fejlődésre ebben is


a lexikális tudásfelhalmozásban viszont nem vagyok jó,

van ez a filmművészeti suli, de azt mondják rohatt nehéz bekerülni, esetleg más sulit tudnátok ajánlani, hogy hova lehetne e témában


zenében meg a Kőbányai Zenei Stúdióra gondoltam, csak egy gond van, hogy a skálázás után befejeződik a zeneelméleti tudásom, és éppen ezt tart vissza a zenesuliktól, pláne a zeneművészeti ahol többet tanulunk elméletet, mint amennyit gyakorlunk a hangszeren


fizetős sulikra sajna nincs pénzem, így azok nem jöhetnek szóba


előre is köszönöm annak aki segít


és Boldog Új Évet! :D



2012. dec. 31. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az érdeklődési köröddel van baj, hanem a kitartásoddal. Ez pont két olyan szakma, ahol rengeteget kell dolgozni és törni magad az eredményért. Ha eleve úgy állsz hozzá, hogy nehéz bekerülni meg meg kell tanulni az elméletet, akkor inkább ne is kezdd el. Ha hajlandó vagy sokat dolgozni az eredményért, akkor viszont hajrá és sok sikert!
2012. dec. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

a kitartásommal egyáltalán nincs gond, csak most középsuliba nagyon sok olyan témába ütközök ami hidegen hagy, ami érdekel arra képes vagyok nagyon sokat áldozni, de ha televan olyannal ami nem akkor azzal nem tudok mit kezdeni


neked van valmilyen tapasztalatod, ezekben a sulikban?


pl most nézem BKF-et ott is van mozgoképes szak


a zeneművészetivel az a bajom, hogy nem tanultam korábban elméletet, és egyáltalán nem vagyok biztos benne hogy a felvételiig meg tudnám tanulni a követelményeket, vagy már ez a lehetetlen kategória


tényleg nem csak jártatom a számat, mert szorgalmas és ktiartó vagyok ezért ha kérhetnék olyat akki ebben tudna segíteni azt megköszönném

2012. dec. 31. 22:54
 3/10 anonim ***** válasza:

"pláne a zeneművészeti ahol többet tanulunk elméletet, mint amennyit gyakorlunk a hangszeren"

ez nem így van. annyi elméletet tanulsz (jó, néha kicsit többet, de nem vészes), amennyi kell. sajnos vagy nem, de kell a zenéhez az elmélet. az meg hogy mennyit gyakorolsz, rajtad múlik, nem a suli dönti el. aki akar időt szánni gyakorlásra, az tud, nem az elméleti órák fogják elvenni az idődet

2013. jan. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Komolyan akarsz foglalkozni a zenével vagy maximum egy zenekari szinten? Mert ha ez elmegy így akkor mehetsz valami médiás képzésre. De lehet az okj vagy hasonló mert azért az mégis könnyebb mint egy fősuli/egyetem. És akkor mehetsz magántanárhoz is vannak akik nagyon olcsón tanítanak. De tanulhatsz netről is:))
2013. jan. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatnád pl. a médiatechnológus asszisztens fsz képzést. Az még talán nem fizetős, és mindenféle médiás dolgot meg tudsz tanulni, legalábbis elvileg. BÚÉK!
2013. jan. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat


3-mas te zeneművészetire jártál, jársz? esetleg meg tudnád nekem mondani, hogy hol tudsz elhelyezkedni, továbbmenni egy ilyen diplomával?


Pepee

a médiás képzést, azt a filmes témához, vagy a zenére értetted

zenével komolyabban mint zenekar?, esetleg ráállni a zeneszerzésre komolyan vagy ezt hogy érted? minden ami zene abban elég nyitott vagyok, főként a gitáros zenékbe

a filmes médiás témákban úgyszintén, viszont médiát nem tanultam, inkább magam csinálom amit tudok, kiötletelek, de film történelem meg ilyenket nem ismerem


médiatechnológus asszisztens

köszönöm, meg is néztem, nem is hangzik rosszul!


ha hasonlókat tudtok ajánlani, esetleg konkrét sulit, szakot, vagy bármi tapasztalatot, azt megköszönöm

2013. jan. 1. 18:20
 7/10 anonim ***** válasza:

igen, oda járok. hát, hangszertől függ, de általában mindenki elhelyezkedik tanárként, az egy fix állás, de pl vonósok-fúvósok elmehetnek zenekarba, az is fix állás, és összejön az szépen, ha jól csinálja az ember. nyilván tanári fizetés nem sok, de nem is minden szakmát a pénz miatt választ az ember :D emellett zenekarozhatsz, bár nagyon attól függ, hogy milyen hangszeren tanulsz, és hol.

ha kőbányán végzel, nem tudsz állami zenesulikban elhelyezkedni tanárként, oda diploma kell, ők inkább zenekarozni szoktak, meg magánórákat adni. nemtudom, hogy milyen az elhelyezkedési arány, ismerünk sok híres befutott gitárost, aki ott végzett ,de nem tudom hány ember van, aki elvégzi, és nem tud vele mit kezdeni.


ha nem érdekel (vagy nem megy) az elmélet, és unod a hosszú gyakorlást, amikor már nem kedvelésből csinálod, hanem kötelesség, akkor ne válaszd ezt az irányt, de ha mégis ezt választod, ne zavarjon a sok elmélet, nagyon jó zenészeket képeznek itthon

2013. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

értem, köszi!

és abban az esetben mit csináljak, ha nem tudok jóformán semmi elméletet, kb van pár hónapom felkészülni a felvételire meg lehet ezt csinálni? vagy inkább halasszak

2013. jan. 1. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:
ha menni akarsz kőbányára, és komolyan gondolod, nem csak egy fellángolás, akkor keress meg egy ott tanító tanárt, vegyél tőle magánórákat, és majd ő ellát tanácsokkal, hogy van-e esélyed most
2013. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

van egy olyan érzésem, hogy nem vagyok elég jó de sztem ez inkább csak gitár-önbizalomhiány, ugyanis évekig nem gyakoroltam jól, kb 1-másfél éve gyakorlok tisztességesen


okés, köszönöm a tanácsod

2013. jan. 1. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!