Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha első félévben passzívon...

Ha első félévben passzívon voltam, második félévben elkezdhetem az egyetemet?

Figyelt kérdés

Szeptemberben felvételt nyertem egy közgáz szakra. Passzíváltattam magam az első félévre. Most a következő félévben el szeretném kezdeni, de nem tudom lehet-e egyáltalán. Vannak olyan tantárgyak amik 0-ról indulnak januárban-februárban?

Ha csak 2-3 ilyen tantárgy van, akkor megéri elkezdeni? Ingyenes képzésen vagyok, így nem kell majd + plusz egy félévet nekem fizetni, hogy be tudjam fejezni a sulit?


Aki ismeri a felsőoktatás eme rendszerét, nagyon szépen kérem segítsen. :)

Előre is nagyon köszönöm !!


2013. jan. 1. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Elkezdheted de csak azokat a tantárgyakat tudod felvenni aminek nincs első féléves előfeltétele.

Az, hogy mit tudsz felvenni előfeltétel nélkül az szak függő. Hálótervben nézd meg.

2013. jan. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi az a hálóterv? Hol találom ezt?


Hány félévet támogat az állam?


Köszönöm szépen!!!

2013. jan. 1. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy elkezdheted, DE:

ahogy te is írtad, valószínűleg sok tárgy van, aminek előhallgatási kötelezettsége van (olyan tárgy, amit csak ősszel hirdettek meg). Bár én nem közgázon vagyok, de nálunk sok ilyen tárgy van. Meg kell nézni, hogy hány ilyen tárgy van. Mert itt nem csak arról van szó, hogy nem értenéd az órát, hanem nem is veheted fel a tárgyat, mert ahhoz teljesítened kellett volna egy másikat az első félévben.

Tehát pl. Matek 2 felvételének feltétele, hogy a Matek 1-et teljesítsd, amit ősszel tudsz csak felvenni.

Tehát ezt kell megnézned, hogy hány ilyen tárgy van, és ha túl sok, szerintem nem érné meg elkezdeni, inkább majd szeptemberben, addig pedig dolgozz vagy tanulj nyelveket!

2013. jan. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A "hálótervet" (nálunk mintaórarendnek hívják) jó eséllyel az adott intézmény adott karának honlapján érhető el.

12 félévet támogat az állam, de most azért, hogy pl. 2 tantárgyat felvegyél, nincs értelme egy plusz félévet kifizettetni az adófizetőkkel! Meg vigyázni kell, mert ha csúszol, kicsúszhatsz a 12 félévből!

2013. jan. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Suli honlapján a szakodnál van egy olyan, hogy hálóterv.

Ott le van írva, hogy melyik félévben melyik tantárgyakat kellene felvenned.

2013. jan. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Passzív félév alatt nincs tanuló jogviszonyod így te még egyetlen egyet sem használtál el.
2013. jan. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó kérdés:


Ha szeptemberben nem indítják el azt a szakot, ahova engem felvettek tavaly akkor nem kezdhetem el?? (mondjuk kihasználtam a 2 passzív félévet, ezért nem kezdtem el tavaly)

2013. jan. 1. 11:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem akkor nincs mit elkezdened.
2013. jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De a tantárgyak megmaradnak pl. analízis, mikroökonómia más szakokon..


Ilyenkor mi történik? Áthelyeznek másik szakra?

2013. jan. 1. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!