Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek, és hol?

Mi legyek ha nagy leszek, és hol?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet piszkálnak minket tanáraink, hogy kezdjünk el gondolkodni azon, hogy mit is szeretnénk majd csinálni a jövőben. Miből szeretnénk emeletszintű érettségit tenni. Mekkora az a bizonyos ponthatár amit elszeretnénk érni. Milyen szakma érdekelne minket. stb.

Én mindenképpen irodalomból szeretnék emeletezni, mert csak ebben érzem igazán otthon magam. Egyedül az írás az, ami valamilyen szinten megy..

Kb. idáig jutottam a nagy tervezgetésben..

Szerintetek mit kéne választanom?

Az újságírás ugrott be elsőnek.. de azt mondják, erre nincs nagy igény. Könyvtáros néni nem szeretnék lenni.. imádom a könyveket.. de inkább írnám őket :p

Kommunikációs egyetemet egyáltalán nem ajánlanak..azt olvastam nem mennék sokra vele..

Szóval egy olyat egyetem kéne nekem, ahol komolyabban foglalkoznak ezzel, a végén egy csinos diplomával távozok..

Tudnátok mondani lehetőségeket?

Ha sulit ajánlotok akkor ponthatárt?

Bocsi ha hosszú voltam. Köszi!:)



2013. jan. 3. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Legyél műfordító. Gondolom mennek a nyelvek.
2013. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az első nyelvem német de nem szeretem.. nem tudom elképzelni, hogy német nyelvű könyveket bújok..

Az angol tudásom meg nagyon kezdetleges :s

2013. jan. 3. 22:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj egyetemre/főiskolára menned, egy jó szakmával a kezedben még akár jobban is kereshetsz, mint mondjuk egy könyvtáros. Egy szakmát adó tanfolyam további előnyei, hogy nem kell a ponthatárok miatt görcsölnöd, általában 2 év alatt el lehet végezni, stb. És ha úgy gondolod, hogy nem tetszik a munkád, akkor közben levelezőn elvégezhetsz valami mást is, akár diplomát is szerezhetsz. Ez csak a tanárok mániája, hogy 17-18 évesen döntsd el, mi szeretnél lenni.
2013. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!