Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire éri meg a BME-re,...

Mennyire éri meg a BME-re, Ipari termék és formatervező szakra menni? Hol lehet ilyen végzettséggel dolgozni? Van itt olyan, aki oda szeretne jelentkezni? 18/L

Figyelt kérdés
minden vélemény érdekelne, olyanok is írhatak, akik most oda járnak, esetleg:)
2013. jan. 6. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:

En ugy tapasztaltam, hogy elegge lenezik a termekes hallgatokat az egyetemen (nem annyira persze, mint a GTK-s szakok hallgatoit, de azert elegge), a gepeszkaron belul meg foleg oket szeretik a legkevesbe, meg a tanarok is. Merthogy "mit keresnek ok a gepeszkaron, sot, meg csak nem is mernokok, hanem divattervezok"...

Persze nem tudom, ez teged mennyire erdekel, csak elmondtam:D

2013. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ott végeztem, és azt mondanám, hogy inkább végezd el a gépész bsc-t, aztán ha van kedved utána csinálhatsz termékes msc-t.


sok tárgy van amit a tanárok sem vesznek komolyan, kicsit összevissza a tenterv, a munkáltatók meg nem is tudják, hogy létezik, vagy azt képzelik, hogy művészi szak, annak ellenére, hogy kb 200 kredit műszaki része van és majdnem teljesen lefedi a gépész bsc-t, plusz több a CADes tárgy stb stb. lehetne ezt a képzést nagyon jól is csinálni, de sajnos a gépész sokkal kiforrottabb és közismertebb, plusz az manapság az első helyen van a legkeresettebb szakmák listáján. gépész géptervező szakon, szabad idődben meg járj rajzolni, és kb 10szer többet érő diplomát kapsz mint a termékes.


olyan állásokra számíthatsz, ahol 3D-s tervezés folyik (én is ilyenben dolgozom), esetleg olyanra, ahová általános mérnöki diploma kell (üzemmérnök, stb.). 3D-s tervező azaz CAD mérnökként sok pénzt és értékes szaktudást lehet szerezni, rengeteg autóipari cég van magyarországon.


ha művészkedni akarsz, akkor csak szívatod magad, és akkor sem a legjobb döntés ez a szak.


összességében azt mondanám, hogy bár sok bölcsész/szociológia/dietetika stb. szaknál sokkal de sokkal jobb, ellenben az egyetemi gépész/villamosmérnök szakoknál viszont kevésbé használható képzés.

2013. júl. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!