Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gyógyszerkutató szeretnék...

Ha gyógyszerkutató szeretnék lenni (pl rákellenes gyógyszerek), akkor gyógyszerésznek kell mennem, ugye?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Vagy esetleg vegyésznek, és azon belül a gyógyszer szakirányba (msc)?

2013. jan. 6. 18:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy milyen érettségik kellenek? Emelt kémia gondolom kell, meg bioszból és matekból(ha vegyésznek megyek) elég egy jól sikerült középszintű érettségi? Csak 2 fakot vehetek fel, egyik kémia lesz, másik matek vagy biosz, attól függően hogy vegyésznek vagy gyógyszerésznek megyek..
2013. jan. 6. 18:21
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. Gyógyszerész szakra, ha jól tudom, ettől az évtől kötelező az emelt érettségi biológiából és kémiából is. Vegyésznek talán elég kémiából is az emelt. De szerintem hajts rá a gyógyszerészre, ha kitartóan dolgozol, az sokkal gyümölcsözőbb lehet.
2013. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerésznél kötelező: emelt biológia ÉS emelt kémia vagy fizika.

Vegyésznél nincs kötelező emelt, csak kettő közép: kémia vagy matek vagy infó vagy fizika vagy szakmai előkészítő tárgy.

2013. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Kémia és matek fakultációval jársz a legjobban mindkettő szak esetében! Bioszból pedig legyél naprakész és legyen használható, stabil tudásod, amennyire tőled telik elsajátítani az alap órákon.
2013. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

vegyésznek nemhogy emelten, még középszinten sem kötelező a kémia érettségi. csodálatos országban élünk...

én is kémia szakos vagyok és többen biosz érettségivel jöttek. persze nem is volt túl hosszú karrierjük a szakon. :-D

2013. jan. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha csak kutatni szeretnél, akkor mindenképp vegyész alapszakra a gyógyszerkutató msc.
2013. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is érdekel: esetleg ÁOK aztán PhD az nem alkalmasabb rákkutatáshoz?
2013. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!