Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra érdemes jelentke...

Milyen szakra érdemes jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Egy hónapon belül itt az egyetemi jelentkezés ideje és még mindig teljesen tanácstalan vagyok. Az elkeserítő tény: humán beállítottságú vagyok. Természetesen tudom mi lenne azaz irány ami érdekelne, amit szivesen csinálnék (újságírás - kommunikáció és médiatudomány szak) de mindenhonnan az ömlik a nyakamba, hogy felesleges, idő és pénz pocsékolás, "büfészak" stb...

Tudom, hogy manapság a gazdasági és mérnöki szakmák érnek valamit...és gondolkoztam is egy gazdálkodási és menedzsment szakon, de azt is tudom, hogy én és a matek az két külön világ, és mindenhol azt hallom, hogy akik nem kitűnőek matekból azok felejtsék el. Ugyanakkor ha bármi mást csinálsz, nem érsz semmit. Az ismerőseim azt mondják, olyat tanuljak amit szeretek, és szívesen tanulom...rendben, de azért szeretnék majd megélni a jövőben. Manapság tényleg csak a közgazdászoknak és mérnököknek van esélyük? Vélemények?


2013. jan. 7. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább próbálj meg államira bekerülni. A gazdálkodás és a kommunikáció is fizetős. Amúgy nem feltétlen kell kitűnőnek lenned matekból csak jobban rá kell feküdni, de megcsinálható.

Azért azonban ne válassz szakot mert menő vagy meg lehet belőle gazdagodni, ha nem érdekel akkor csak szenvedés lesz az a 3 év.

2013. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyelvszak? Egyébként nem feltétlenül kell egyetemre menni.
2013. jan. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint érdemes elszakadni attól az elképzeléstől is, amelyet mindig dédelgettünk, mivel nem csupán attól lesz jó az utad, ha azon élvezettel mész végig, hanem attól is, hogy volt értelme megtenned, hogy ne kelljen az egészet újra kezdeni.

Én anno elzártam magam a matematikától, ezért totálisan lekorlátoztam az elképzeléseim bölcsészkaron található szakokra, amelyeknek a kifutása nem túl fényes. Oké, lesz diplomád, de ha alapképzésnél megállsz, akkor valószínűleg olyan munkahelyre fognak felvenni, ami amúgy diplomát nem is igényelne. Akkor minek szerezte meg az ember a bölcsész diplomáját?

Szóval elfordultam a matektól, holott mindig abból volt a legstabilabb 5-ös az évvégi jegyem. És emiatt kiesett a tervekből 15 kar. Hülyeség.

Nem árt rugalmasnak lenni az elhelyezkedés és a fizetések végett, mert utána magára lesz utalva az ember és a diplomájára (s a férje/felesége végzettségére s jövedelmére). Na olyankor látszik az, hogy nem mindegy, hogy milyen diplomát szereztem. Hogy ellébecoltam 3-5 évet, büfészakra adtam a fejem, vagy vállaltam azt, hogy kicsit keményebb munkára adtam a fejem, és több energiát fektettem a dolgokba? Nem lesz mindegy, hogy az albérletek között fog keresgélni az ember a családalapítás előtt, vagy saját lakást vehet majd. Hogy lesz biztos állása vagy sem, mert nem használható a diplomája értelmes állásokhoz.

Persze nem kell fejjel menni a falnak, aki világéletében textiltervező szeretett volna lenni, akkor nem szükséges, hogy biomérnökre váltson. Ennél kevésbé drasztikusabb megoldások is léteznek, csak el kell gondolkodni, hogy miben vagyok még jó, s mi az, amit még ezek mellett vállalni tudnék és örömömet lelném benne. Az emberek többsége talál ilyet. De ha nem, akkor sincs vége a világnak, csak legyen meg a lelkesedés, az ambíció, a tudásvágy, és türelem az álláskereséshez. Elvégre nincs is jobb, ha az ember olyan területen helyezkedik el, amely érdekli s amely munkakörét örömmel teljesíti.

Csak tartsuk szem előtt, hogy létezik kompromisszumos megoldás.


Milyen tantárgyakból vagy jó? Miből tudnál emelt szintet tenni, ha szükséges? Milyen munkakörben érznéd jól magad - gyár, irodák, labor, stb.? Mi az, amiből talán most még nem vagy túl jó tanuló, de szintre tudnád hozni magad nyáron s az első egyetemi félévben?

Bár jobb azzal kezdeni, hogy mi az, ami BIZTOS NEM jöhet szóba, de a végleges kizárással csak finoman. Én is bebuktam a matekot... bár nem is fogok matematikára menni, se gazdasági dologra, de úgy néz ki, mégis csak a természettudományi karon fogok kikötni. :)

És érdemes megfontolni azt is, hogy a te végzettségeddel 3-6 év múlva fogsz munkát vállalni...

Egyébként a HVG magazinnak 2013-as különszáma jelent meg Diploma címmel, sok jó hasznos információ található meg benne. Vélemények, tapasztalatok, statisztikák! rangsorok, átlagos fizetések, stb. 2000 Ft környékén van az ára, de nagyon hasznos lehet számodra is.


Sok sikert a választáshoz!

2013. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!