Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kémiatudásom nagyjából...

A kémiatudásom nagyjából egyenlő a nullával.9 hónap alatt fel tudok annyira készülni az érettségire, hogy 90% fölötti eredményt produkáljak (középszinten)?

Figyelt kérdés
Vagy inkább most érettségizzek le másból, és 21 hónap múlva - az emelt biológiával együtt - csináljam meg a középszintű kémia érettségit is?
2009. aug. 27. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt te tudod, hogy milyen gyorsan tudsz tanulni, de szerintem 9 hónap elég felkészülésnek!
2009. aug. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát én sem igazán tudom, azért kérdezem. :)

Egyébként ami érdekel, azt elég egyszer elolvasnom, kívülről fújom, de a kémia sajnos nem ilyen. Valahogy soha nem is érdekelt, ezért nem nagyon tanultam, nem gondoltam, hogy majd egyszer minden álmom az orvosi egyetem lesz. Persze azt is meg tudom tanulni, ami nem érdekel, csak ahhoz több idő kell. Igazából azt sem tudom, hogy mekkora az anyag egy középszintű kémia érettségin.

2009. aug. 28. 00:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
9 hónap alatt le lehet tanulni az égből, bármilyen tárgyból - ha akarod és van hozzá affinitásod.
2009. aug. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
En a batyamat 2 nap alatt keszitettem fel matek potvizsgara 3. gimi (dolgozok gimije) es akkora 5ost kapott, hogy szegenyke egett az osztaly elott, hogy mekkora matekprofesszor lett a tobbiekhez kepest:D. Akkor egy erettsegire nem kellhet tobb mint 4x2=8nap:D
2009. aug. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a közép kémia elég egyszerű. tudom ajánlani Villányi Attila kémia könyveit, nekem ő volt a tanárom, és nagyon jó tanár, és könyvei is érthetőek.
2009. aug. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a tanárodtól kérdezd meg! Ő sokkal jobban ismeri a képességeidet és a korlátaidat is, mint mi. Sőt, ő még segítséget is tud nyújtani.

2009. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de annyit még elfelejtettem, hogy magamtól kellene felkészülni, tanárhoz nem tudnék járni. Aki suliban anno tanított, ő már elment másik iskolába.

Nincs valaki, aki esetleg érettségizett kémiából?

2009. aug. 31. 23:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Idén érettségiztem kémiából,és emelt bioszból. Mindkettő sajnos csak 4-es lett.Pedig jártam külön tanárhoz,ami segített,mert volt olyan bioszból,hogy a "követelményrendszer új kiegészítése", ezeket megkaptam a különtanáromtól,magamtól fogalmam se lett volna róla,hogy van ilyen. Az első lapon ott volt a fenilketonúria,mint betegség,láss csodát,emelt biosz érettségiben bennt volt. Akik nem jártak tanárhoz,nagyrészt nem is hallottak róla,tisztelet a kivételnek. Szóval egyedül felkészülni nehéz,főleg az én faktos tanárom semmit se ért,ott is hagytam.Bevallom,én nem készültem tisztességesen, azt tudom neked ajánlani,nézd át az összes eddigi kémia érettségit,próbáld megoldani,ott a megoldókulcs is,segít.Szerintem a szerves kémiát tanuld éjjel-nappal,az teszi ki az érettségi nagy részét.Lecsúsztam én az orvosiról, akkor még azt hittem,ááá elég lesz 1-2 hónap alatt felkészülni,hát nem,ne hidd el azoknak, akik ezt mondják, akármilyen jó is az eszed,nagyon sokrétű az egész. A szóbeli tételeket is próbáld megszerezni és kidolgozni,az sokban segít az írásbelire!Ja igen,az én csapdám még a barátom volt,sok időt voltam vele,miatta hanyagoltam a tanulást,te ne ess ebbe a csapdába! Ebben az évben tudatosítsd magadban,te magad vagy a legfontosabb,senki más! Kérdésedre válaszolva: fel tudsz készülni,de sokat kell érte tenned! Én anno decemberben döntöttem el,hogy érettségizek 6 hónapom volt,így sikerült. Szerintem nem hülyeség,ha az őszi érettségit megpróbálod. Szept. 7-ig lehet jelentkezni,neked ingyen van,megírod az írásbelit októberben,megnézed hol van a tudásod,szóbelire nem kell elmenni,ha nem akarsz,ez egy jó próba! Én is elküldöm a tesómat,hogy próbálja meg,milyen is élesben. De kérdezd meg a tanárodat!
2009. szept. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nézd meg az OM honlapján az előző évek kémia érettségijeit, talán abból látod kb milyen is a színvonala, mennyi tudásanagot ölel fel. Emellett esetleg keress olyan embereket (akár a suliból, akár netről), akik szintén az orvosira készülnek, és ha mód van rá, üljetek össze és beszéljétek meg a dolgokat akár egy jó tanár társaságában.

Neten keress kémiaportált, van egy csomó, gyakorolj, figyeld a kísérleteket.. Hátha megtetszik és akkor könnyebben is fog menni.

Remélem valamit tudtam segíteni, sok sikert kívánok neked!

2009. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!