Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a molekuláris...

Mi a különbség a molekuláris biológus, a biomérnők, és a molekuláris bionika szak között, és melyikre kellene jelentkeznem leginkább, és hova, ha géntechnológiával foglalkozó biológus kutató tudós akarok lenni?

Figyelt kérdés

Hirtelenen számomra úgy tűnik, molekuláris bionika komolyabb mint biológus / molekuláris biológia szakirány, mert a biológián túl a fizikát, matekot, informatikát is hozzá adja. De nem a biológia tudás túlzott rovására? A biomérnök meg valami butított biológus vagy ő talán az igazi (jó értelemben vett) génkutyuló, ami a célom lenne?

Melyik magyar és külföldi egyetemeken van a célom legjobb ingyenes képzése? És doktorit is szeretnék!



2013. jan. 10. 05:20
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerencsés vagy, hogy így be tudod osztani. Te biztosan 6-7 egészes átlagot csinálnál itt :) Ami legutóbb havi 60 ezres ösztöndíjat ért. (Bár ezt most maximalizálták 40-ben ha jól tudom) Szoctámmal kiegészülve szerintem egy kisebb fizetést össze tudnál hozni. Sokan nálunk nagyon magas szoctámot kapnak, anyagi helyzetükre tekintettel. (Majd megkérdezem, de tényleg magas összeg) Azonnali szociális segítség is van, ez nagyobb összeg. Végülis a papoknak mindig jól ment, szóval pénz az van, meg most a kormány is eléggé nyomatja a Pázmányt + a bionikára és biotechnológiára is elkülönítettek egy egész nagy összeget.


Azt nem tudom, hogy a bionika mennyire ad piacképes diplomát mondjuk 4-5 év múlva, de én bizakodó vagyok eléggé. USA-ban már milliárdos piaca van a bionikus eszközöknek, implantátumoknak, protéziseknek, bioinformatikai rendszereknek stb... Itt nálunk kibontakozóban van. Dr. Roska professzor mondott egy kiváló hasonlatot: Ez pont olyan, mint a villamosmérnökség fogalma, ami pár évtizede alakult ki, vagy a "computer science". Ezek nemrégen még nemlétező kutatási, oktatási és ipari területek voltak. Mindent a nulláról kellett kezdeniük, és meg lehet nézni, hogy ilyen rövid idő alatt, az egész világot teljesen behálózta pl a számítástechnika...ezáltal óriási mennyiségű mérnök szakemberre lenne szükség. Szóval várhatóan így lesz a bionikával is (mint írtam USA-ban már óriási piaca van) 10 év múlva ez teljesen általános terület lesz, csak most még scifinek tűnik.


Viszont így mi lehetünk a pionírok, az elsők akik részt vehetnek valaminek a születésében.

2013. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem megy nekem se jobban, nekem ennyi plusz kell ahhoz, hogy elérjem azt, amit mások utolsó pillanatban tanulással érnek el.
2013. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%
Jah hát persze azóta már én próbálok rászokni a rendszerességre... Vizsgaidőszakban egy tárgyra kb 1 hónapig tanultam, rettenet sokat. Érettségi nevetséges vicc volt ehhez képest kb. Ezeket lehetetlen utolsó pillanatban megcsinálni.
2013. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi tényleg vicc :D :D

kijöttem szóbeliről röhögni lett volna kedvem

ráadásul írásbeli könnyű, sok a segédeszköz

szóbelin is sok segédeszköz, nagy felkészülési idő, plusz jóesetben a tanárok mindenben segítőkészek


amúgy kb beteges amennyire beosztom :D

munkamániás vagyok, Nagymamám a házimunkával ilyen

Hogy mennyire baj ez nekünk, azt nem tudom.

2013. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%
Előny mindenképpen...Sőt olyan előny, amivel nem sokan bírnak, mert nagyon sokan megrögzött halogatók (mint én is alapból) és pont nemrég kezdtem olvasni egy könyvet (James Shermann: Csináld!) Amiben leírja a halogatás művészetét, és azt, hogy pontosan az általad vázolt módszerrel lehet legyőzni. Kisebb részfeladatokra bontod a dolgokat, így nem annyira ijesztő a feladat :)
2013. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez a szóbelis rész nem mindig igaz. Engem pl szóbelin rettenet megszopattak, 3 tanár volt bent, és az egyik egy arrogáns barom volt. Próbáltam mindenre kitérni, és követni a tételvázlatot. Erre a végén belekötött 5 olyan dologban, hogy minek mondtam ennyi mindent, miért nem alaposabban tértem ki mindenre, és miért csapongtam (hát bakker, a hülye tételvázlat csak így volt megadva) sőt egy olyan dologba kötött bele, amiről utólag kiderült, hogy nem volt igaza. A másik két tanár (egyik az érettségi elnök) már rég elengedett volna, semmi kérdésük nem is volt, látszott rajtuk, hogy totál sajnálnak... és le is pontoztak elég rendesen, azt hittem emiatt fel sem vesznek.


Szóval a szóbeli necces témakör, és ez az egyetemre is igaz. Vannak kifejezetten őrült tanárok mindenhol, akik képesek fél ponton megbuktatni. Hiába tudsz mindent, mindig tud olyat kérdezni, amit nem tudsz. Ehhez jobb hozzászokni...

2013. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
100%
Matek II, Mechanika, Fizika II kapcsán mondjuk pont azzal nyugtatom magam, hogy ha óráról órára gyakorlok, talán nem lesz gond :D
2013. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit off, de így névtelenül :D megkérdezem, hogy milyen átlagra kb. mennyi ösztöndíj jár.

Sajnos béna voltam és csak 28 kreditet vettem fel, ami nemhogy fel, de lehúzza az átlagom, így 4,3-as vagyok (a sima 4,6 lenne).

Azt tudom, hogy 3,5-től jár valamennyi, de pl. ha

valakinek ennyi az átlaga, mennyit kap itt, a bionikán?

Ugye 40 kreditet lehet maximum felvenni, ha valaki mindenből ötös, akkor az 6,7-es átlagot jelent. Evvel pl. mennyire számíthat?

Szóval nem tudom, hogy oszlanak meg a mennyiségek... :D

2013. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%

Szégyelld magad, csak 4.3-as átlagod van bionikán! :D


Amúgy ez állítólag függ az évfolyam átlagától is, de azt tudom, hogy 7 egészre járt valami 60 ezer...

Tiédre én olyan 10 körül tippelem.

2013. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim válasza:
100%
Én eredetileg állatorvosira akartam menni, de aztán rájöttem, hogy az egy elég szomorú szakma, mármint a halálozást illetően. Ezért arra gondoltam, hogy közvetetten szeretnék segíteni, azaz inkább kutatnék. Amúgy is inkább műszaki beállítottságú vagyok, könnyen tanulom a logikus dolgokat, a magolás kevésbé fekszik. Mennyire találjátok nehéznek ezt a szakot? Tanárok milyenek?
2013. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!