Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a molekuláris...

Mi a különbség a molekuláris biológus, a biomérnők, és a molekuláris bionika szak között, és melyikre kellene jelentkeznem leginkább, és hova, ha géntechnológiával foglalkozó biológus kutató tudós akarok lenni?

Figyelt kérdés

Hirtelenen számomra úgy tűnik, molekuláris bionika komolyabb mint biológus / molekuláris biológia szakirány, mert a biológián túl a fizikát, matekot, informatikát is hozzá adja. De nem a biológia tudás túlzott rovására? A biomérnök meg valami butított biológus vagy ő talán az igazi (jó értelemben vett) génkutyuló, ami a célom lenne?

Melyik magyar és külföldi egyetemeken van a célom legjobb ingyenes képzése? És doktorit is szeretnék!



2013. jan. 10. 05:20
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%
Írtam privátot ezügyben, majd nézz rá és kérdezz nyugodtan!
2013. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim válasza:
100%
Én is most vagyok egyetem választás előtt (biológiára szeretnék menni) és amint lehet valószínűleg külföldre. PTE nyílt napon azt mondták, hogy az angol nyelvtudás nagyon fontos, de azt középiskolában kell megtanulni, mert az egyetemi angol oktatás nem túl magas szintű én viszont még csak közép szinten beszélek angolul(német: felső). Emiatt nem merem rögtön angolul tanulni az egész bioszt. Ti mit javasoltok, hogy tudnám megtanulni a szaknyelvet is angolul és a többi egyetemen mennyire lehet jól megtanulni más nyelveket is?
2013. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom, nálunk Pázmányon bionikán van angol félévente, 0 kredites szabadon választható. Kb 4-k félévtől már 2 tárgy is angolul megy, 5-ik félvtől pedig csak angolul tartanak minden előadást és gyakorlatot, vizsgázni is angolul kell. Ez a szaknyelv, meg kell szokni...Persze ettől még lehet magyarul beszélni az előadókkal, de minden angolul megy.
2013. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%

Én a BME biomérnökin végeztem még osztatlan képzésben, egyáltalán nem tartom komolytalan szaknak. Nálunk még úgy volt, hogy az alapszak (3 évig 95%-ban ugyanazt tanultuk, mint a vegyészek) után lehetett 4 szakirány közül választani: élelmiszer, környezetvédelem, alkalmazott biotechnológia, egészségvédelmi. Én sokat vacilláltam, hogy melyiket válasszam, végül az egészségvédelmi mellett döntöttem, mert gyógyítással szeretnék foglalkozni. Ott sok óránk ELTE-n meg SOTE-n volt, így kb a negyedét megkaptuk annak, amit egy orvos tanul (ha mondjuk az anatómiát vagy az élettant vesszük).


A genetika akkor még baromi unalmas volt, azt hiszem ELTE-s tanár tartotta. Az egyetemeken sajnos megvan a kötelező óraszám, úgyhogy kénytelenek olyanok is eőladni, akiknek semmi kedvük hozzá, és inkább kutatással foglalkoznának. Értelemszerűen nekem az volt a cél genetikából, hogy kettessel átcsússzak, aztán elfelejtsem. Ilyen szempontból, ha szorgalmas vagy, és érdekel a téma, akkor simán el tudsz helyezkedni biomérnök diplomával. Szimplán beszélni kell az oktatóval, hogy te ilyenben gondolkodsz, aztán segíteni fog.


Programozás nem nagyon volt, talán az alkalmazott biotechnológián lehet olyasmivel foglalkozni, vagy ha úgy döntesz, hogy mérőeszközöket akarsz tervezni, akkor pl élelmiszereseknél van rá lehetőség, hogy elmenj ilyen irányba. MTA kutatóintézetben szintén foglalkoznak enzimtervezéssel, ami már inkább kvantummechanika, ahhoz kell matematikai tudás meg valamennyi programozás. Szóval lehetőség van rá, de tanítani nem fogják neked órák keretében. Esetleg még áthallgathatsz info-ra választható tárggyal, de abból meg nehéz levizsgázni az előismeretek nélkül. Szóval ha sokat akarsz programozni, akkor csak önszorgalomból megy.


Nekem a programozás a másik szakmám, úgyhogy én képes voltam magamtól megtanulni a biomérnöki mellett olyan áron, hogy csúsztam 2 évet a diplomázással. Most jelenleg meg azzal küzdök, hogy utána programozóként helyezkedtem el, és 4 évvel a diplomázás után nehezen találok kapcsolatok nélkül biomérnök állást, főleg úgy, hogy vidékre költöztem. Kevés a hirdetés, és a nagy része nem olyan témájú (immunológiai alapkutatás), amiben szívesen dolgoznék. Ez van, ha az ember egy seggel próbál meg két lovat megülni...


A BME-s oktatók az elején kemények voltak, utána már enyhült a szigor a 3. év után. Előadás minőség szempontjából vegyesek a tapasztalataim, kb a 2/3-a jó volt. Az osztott képzés szerintem sokat ártott a színvonalnak, mert egy csomó sok féléves órát egybesűrítettek 1-2 félévre, de gondolom ez máshol is így ment. A SOTE-s előadók mind jók voltak, mondjuk ott olyan témáról volt szó, ami érdekelt. Az ELTE-sek kevésbé tetszettek, azokon általában majdnem elaludtam. Volt együtt elektronmikroszkópos óránk ELTE biológus diákokkal, azok is furák voltak, mint akiket elvarázsoltak. Van biológus ismerősöm, aki Szegeden végett, az is panaszkodott rá, hogy a fele olyan, hogy menjünk ki az erdőbe madarakat hallgatni, aztán jó lesz. (Én személy szerint hosszú távon talán napi 2 üveg pálinkával kibírnám ezt a fajta társaságot, de az is kétséges.) Egyébként Szeged nagyon jó genetika szempontjából, meg ott tanítják ennek az informatikai részét is, legalábbis ezt hallottam tőle. Ő végül 5+ év után kiszállt, és programozó lett inkább, meg hálózatokat tervez. Elege lett a biológiából egy életre.


A doktorihoz meg kell lenni azt hiszem 3.5-ös kumulált átlagnak ahhoz, hogy állami ösztöndíjjal csináld. A nagyobb cégek azt hiszem eleve úgy alkalmaznak, hogy kérik rád az ösztöndíjat, aztán azt egészítik ki. Szóval ha szorgalmas vagy, és ez a hosszú távú célod, akkor a doktori nem akadály szerintem sehol. Független attól, hogy hol végeztél.

2015. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%

Az angol tikipusan az a dolog, amit netről a legkönnyebb felszedni, úgyhogy szerintem emiatt ne izgulj. Szánj rá minden héten néhány órát, aztán mire elvégzed az egyetemet, addigra a szaknyelvet is tudni fogod. (Jártam szaknyelv órára, semmit nem ért.)


A középfok teljesen jó alap ahhoz, hogy szaknyelvet tanulj, a maradék szót a wikipedia elmagyarázza, hogy mit jelentenek. Ezen kívül még a scholar.google.com-on tudsz keresni angol nyelvű szakmai cikkeket. Én van, hogy napi sok órát ilyenek olvasásával töltök, ha tanulok egy témában, a magyar szakszavak már alig jutnak eszembe...


A németnél azt javaslom, hogy ne hanyagold el, hanem próbáld azt is fejleszteni szaknyelv irányában. Itt van a szomszédban ausztria, és ott is van legalább annyi kutatóintézet, mint nálunk. Ők a németet preferálják inkább, mert az az anyanyelvük, az angol meg másodlagos inkább náluk. (Én 10 év alatt a németettel addig jutottam, hogy már csak megértem, de nem beszélem, mert mindenre az angol jut eszembe, ne kövesd el ugyanezt a hibát.)

2015. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim válasza:
100%

Valószínűleg a kérdezőnek már nem sokat segítek ezzel, 3 évvel később, de hátha mást is érdekel...

Az SZTE-n a sima biológus képzésről én úgy tudom, jó, van lehetőség kutatni is, a biomérnöki kb. átlagos, viszont úgy hallottam, a bionika képzéssel nem túl sokra lehet menni, ha ott végzed. A Pázmányos bionikáról viszont csupa jót hallottam. De sajnos egyik infóm sem elsőkézből való.

Éppen ezért a Pázmánnyal kapcsolatban viszont nekem is lenne kérdésem: Mondta valaki az előző válaszolók közül, hogy maga az egyetem nem "szentes", függetlanítenek az egyetem katolikus voltától. Mit tudtok mondani a kollégiumokról, van lehetőség nem "szentes"/katolikus/jezsuita... helyre is bekerülni, viszonylag normális kollégiumi árakkal?

2016. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, az egyik csaj nálunk asszem Corvinusos koliba került. Amúgy mondjuk nem olyan gyakori ez.


Amúgy a fiúkoli sem annyira szentes, cimbimhez szoktam benézni néha, simán vannak ott partik a szobában, bömböl a zene stb :D Jó vanna ilyen atyák akik ott laknak, de szinte sohasem látni őket.


Szerintem nemrossz az. Attól függ ki az ideiglenes vezető, mert volt amikor nagyon szigorúan szabályozták a csajokat is, hogy 10 után ha bentmaradt egy csaj abból balhé volt...

2016. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én a molekuláris bionika mérnöki alapszakra tervezek jelentkezni és láttam, hogy innen többen is ezt a szakot végeztétek.

Azt szeretném kérdezni, hogy el tudtatok-e helyezkedni ezzel a diplomával? Ha igen, akkor milyen munkakörben?

Az évek alatt megbántátok azt, hogy erre jelentkeztetek? Miért?

Mit érdemes tudni a szakról mielőtt még ide jelentkezek?

Tényleg igaz az, hogy a Pázmányon jobb a képzés?

Előre is köszönöm!

(Tudom, hogy már régi kérdés, de hátha valaki közületek még mindig fennt van a gyiken)

2021. nov. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!