Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lediplomáztam nappali tagozato...

Lediplomáztam nappali tagozaton. A nappalis diákom lejárta után fizetnem kell a TB-t?

Figyelt kérdés
Viszont van levelezős diákom is a másik szakomról, és nemzetközi diákigazolványom, ami még dec 31ig érvényes, és nappalis. Ennek ellenére fizetnem kell a társadalombiztosítást?

2013. jan. 10. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg valahol tanulsz vagy dolgozol nem kell. Majd ha csak megszűnik a hallgatói jogviszonyod, akkor kell fizetned, de 45 napig még passzívan jogosult vagy az egészségügyi ellátásra.
2013. jan. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De levelezősként nem vagyok jogosult a tb-re. Viszont a jogviszonyom megszűnik napokon belül nappali tagozaton (két szakra jártam), viszont van nemzetközi diákigazolványom ami a nappali szakomhoz tartozik, ez érvényes dec 31.ig. Így kell TB-t fizetni? Szóval a nemzetközi diák által tudom azt mondani h nappalin tanulok még, holott már nem.
2013. jan. 11. 10:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább kérdezd meg a tb-ben, jobb így havonta kifizetni azt a 6600at mint, hogy utólag meg visszafizettessék veled egybe (hajlamosak rá).
2013. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van diákigazolványom (kiíratkozáskor nem adtam vissza és még érvényes) mégis fizetnem kell a tb-t. :(
2013. jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!