Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A politológiát miért állítják...

A politológiát miért állítják be büfészaknak? Ennyire könnyű lenne elvégezni, vagy nem "értékes" a diploma a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Nem szeretem ezt a kifejezést, sértőnek, és alaptalannak találom. Sok példa akad még hasonló általánosításra a bölcsész- és társadalomtudományi képzési területeken. Miért? A politológiára vonatkozóan?
2012. márc. 19. 00:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

Elsődlegesen a nehézsége miatt szokták rá mondani.

(Az már más kérdés, hogy az ember alig tud vele elhelyezkedni, max csak egy gyorsétteremben. Persze ez sem mindre igaz, de a legtöbb bölcsészes képzésre igen.)

2012. márc. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

én bölcsész szakról váltottam anno műszakira (ELTE és BME). itt 10-15-ször annyi energiát kell a tanulásban fektetni, mint előtte, és rendszeresen meg kell oldani egy-egy gondolkodtató problémát,míg a középiskolában vagy a bölcsészkaron elém rakták a megoldási módszereket egy problémára.

szóval én nem említem egy lapon a kettő nehézségi fokát, őszinte válaszom a kérdésedre : igen,a politológiát könnyű elvégezni.

ezt ex-bölcsészként és leendő mérnökként mondom, tehát saját tapasztalatból.

2012. márc. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

bocs az előző hsz-ben a hibákért, nagyon fáradt vagyok már

:)

2012. márc. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

A büfészaknak eleve két értelme van. Valaki úgy értelmezi, hogy egy olyan szak, ahol keveset kell tanulni (ergo egész nap a büfében lógsz), mások szerint viszont semmit nem érő diploma és büfékben lehet vele elhelyezkedni.

Az utóbbi egyértelműen a politológiára jellemző. Nem tudom, hogy mennyire nehéz ott tanulni, de sógorom történelem ÉS politológia szakon végzett pár éve. Most a Vodafone-nál dolgozik, azért kapott ott állást, mert anno közgáz középsuliba járt. Diplomájával nem talált munkát, pedig Budapesten él.

2012. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ám egy-két megjegyzést szeretnék hozzáfűzni. A 2. hozzászólónál a 10-15-ször annyi energia befektetése olyan... nem tudom, ezt hogy lőtted be ilyen pontosan? 1 óra helyett 15 órát tanulsz, vagy csak érzékeltetted a nagy különbséget?


Aztán az utóbbi válaszadó: Hoztál egy példát, hogy ismersz valakit, aki nem a végzettségével helyezkedett el, ezért már jellemző is a szakra a használhatatlanság és a könnyűség? Nos, ezek azok az általánosítások, amiket említettem. Én sem mondom, hogy pl. a jogász szakkal mindenki el tud helyezkedni, meg kamu a szakma telítettsége, annak ellenére, hogy van rokonom és barátom is, aki frissen, vagy nemrég végzett, és igen jó munkát kapott szakmán belül, protekció és apuci/anyuci segítsége nélkül. Politológiára is csak 3 ellenpéldát tudok állítani, de mégsem mondom, hogy igen, ezzel lesz munka is, meg meg is szenvedsz a diplomáért.


A miértekre azonban még várom a válaszokat :) Miért könnyű? Vagy miért nem lehet vele elhelyezkedni?


A bölcsészeket most hanyagoljuk, szidják szerencsétleneket eleget.

2012. márc. 19. 17:23
 6/16 A kérdező kommentje:
És gyakran ok nélkül
2012. márc. 19. 17:23
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Szia, kérdező. bocs, ha nem fogalmaztam volna elég udvariasan v . diplomatikusan, csak már marha fáradt voltam.


termszetesen nem azt akartam sugallni, hogy aki bölcsész, az "butább" v. csökkent értékű, egy orvoshoz, mérnökhöz...stb. képest, hisz én is bölcsész akartam lenni még 17-18 évesen és sok intelligens, művelt, nyitott godolkodású ismerősöm van,aki bölcsész. illetve ismerek butácska lányt is, aki orvosira ment és végig fogja bukdácsolni.


szóval nyilván semmiképp se a végzettségen vagy a humán/reál/művész... orientáción múlik egy ember tehetsége, intelligenciája,...stb.



"nem tudom, ezt hogy lőtted be ilyen pontosan? 1 óra helyett 15 órát tanulsz, vagy csak érzékeltetted a nagy különbséget? "



amit írtam, azt viszont túlzás nélkül írtam, tényleg így van. nekem simán kell tanulnom 1 óra helyett 15-öt, vicc nélkül. ez teljesen más világ, mint középsuli vagy a könnyebben elvégezhető egyetemi szakok és sokszor az embernek a túlélésért (a kettesért) kell ennyivel többet dolgoznia, mint másnak a 4-esért vagy 5-ösért.


szóval a belefektetett energiamennyiség is sokszorosa, és a feladatok, a kihívások, az összefüggések, amikre sokszor egyedül kell rájönnöm,is sokkal nagyobbak.

mondjuk olyan, mintha gimiben nem tanítaná meg mate v. fizika órán a tanár az összefüggéseket, megoldási módszereket a tanár, hanem kiadná háziba, hogy igyekezz minél több dologra magadtól rájönni.

2012. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekciót, én is tartozom egy aprósággal. Elismerem a BME-sek teljesítményét, akad ott ismerős, és tudom, mekkora kín és szenvedés néha az a kettes :) Elismerésem, hogy ekkora váltást átvészeltél :) bölcsészről műszakira... hát, ha csak azt vesszük, hogy mennyire más beállítottság kell, akkor durva :)
2012. márc. 19. 19:19
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, hogy ki állítja azt, hogy könnyű a politológiát elvégezni, de ahhoz lenne egy-két szavam... Én most vagyok elsőéves, és 14-15 vizsgánk van félévente, amikre 300-700oldalakat kell tárgyanként tudni, és emellett évközben vannak zh-k. Ismerőseim, mind azt mondják, hogy max. 8 vizsgájuk van, ez a jogász képzés, a bmn 2-3 vizsga/félév, bölcsész szakokon pedig 6. El kéne akkor gondolkodni, hoyg melyiket a könnyebb elvégezni?!
2012. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

hát ha neked a politológia nehéz , akkor jó, hogy ezt a szakot választottad, már bocs. mert szerinted ha pl. egy orvosisnak csak 4 vizsgája van és 1000 oldalt kell elolvasnia és megértenie és megjegyeznie, neked van nehezebb dolgod a 15 vizsgáddal vagy neki ?


én voltam bölcsész is, van rengeteg bölcsész ismerősöm is, és biztos állíthatom neked, hogy még egy kellemes helyen vagy a 15 vizsgáddal együtt is.

2012. jún. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!