Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnök végzettséggel...

Biomérnök végzettséggel tényleg el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Elég sok helyen azt olvastam (főleg ezen az oldalon), hogy ezzel a végzettséggel könnyen el lehet helyezkedni. Viszont mikor beírtam a keresőbe, akkor nem valami sok állás ajánlatot dobott ki rá. Nem igazán tudom, hogy pontosan hol kell keresni ilyen állásokat, hogy hol kell utána nézni, vagy hol hirdetik ezeket meg, szóval nem tudom eldönteni, hogy keresett-e ez a diploma vagy sem. Van rá egyáltalán igény, vagy inkább másik országban keresik, ahol fejlettebb ez az iparág? Emellett azt se értem, hogy hogy lehet az hogy vegyészmérnökre nagyobb kereslet van, pedig állítólag nagyon sok helyre (a 2 szak hasonlósága miatt) jó mindkettő, szóval így nagyjából ugyanannyira keresettnek kellene lenniük, nem?

2013. jan. 13. 20:11
 1/5 anonim válasza:
Tudtommal ez azért van, mert felesleges álláshírdetést feladniuk a biomérnököket foglalkoztató cégeknek, gyógyszergyáraknak, hiszen egy biomérnököt nem kell keresni, ő keres. És minden bizonnyal talál.
2013. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez azért van mert a munkahelyek és a munkakeresők száma kb. megegyezik (már ha így át lehet fogalmazni)? De hogy ha nem adnak fel hirdetést akkor hogyan találják meg a mérnökök őket?
2013. jan. 14. 13:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez általában úgy működik, hogy elmész egyetemre ahol építgeted a kapcsolataid, TDK-zol, szakkolis leszel, szakmai gyakorlatokon veszel részt, jó viszonyt ápolsz néhány tanároddal esetleg felsőbbévesekkel stb...


Ez általában nem úgy megy, hogy bekopogtatsz valahova hogy te ott szeretnél dolgozni (persze olyan is van). Egyetem alatt szerzed meg azt az információt és kapcsolatokat amikre később szükséged lesz. Például sokan oda mennek majd dolgozni ahol a szakmai gyakorlatukat végezték. Gyakorlati helyet pedig az egyetem biztosít (jobb helyeken). Szóval ki van ez találva.


Barátnőm és egy évfolyamtársa BME-n tanulnak biomérnöknek, közben a sotén kutatnak, mindezt egy tanáruk ajánlásának köszönhetően.


Szóval nem kell tévest következtetést levonni csak mert nem találsz annyi álláshirdetést.

2013. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Voltam már több gyárban és laborban is, ahol vegyészmérnökök/biomérnökök dolgoznak (nagyjából 80%-ban, meg valamennyi gyógyszerész esetleg...), és mindenhol kb azt láttam, hogy nem is tudják, hogy mi a két szak között a különbség, de mindig azt mondták, hogy teljesen mindegy, ki melyik szakon végzett, mert úgyis az adott munkahelyen tanulja meg az ember, hogy mit is kell csinálnia... mindkét képzés megadja azt az alapot, hogy utána képes legyél megtanulni az ottani feladatokat. Az egyetem ennyit ad.

És ez valóban nem így megy általában, hogy álláshirdetés meg hasonlók, legtöbb ismerősöm a szakmai gyakorlatának a helyén maradt. Én másfél év múlva végzek majd, de van több munkahely is, ahol szeretettel várnának, szóval ne a hirdetésekből indulj ki... :)

Persze ne ez alapján válassz szakot, hogy vajon mennyi állás lesz majd vele, inkább arra figyelj, hogy mennyire szívesen foglalkoznál azzal a dologgal, mert elhelyezkedni gyakorlatilag bármivel el lehet, ha igazán jó vagy az on a területen...ezért fontos, hogy azt válaszd, ami menne, és érdekelne.

2013. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ha benyalod magad tanárokhoz meg ide-oda és mindent elvállalsz elsőre ami akad és tanulsz mint állat, akkor simán lesz munkád úgy h keresned sem kell. bár más kérdés h milyen életed lesz...
2013. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!