A Semmelweis egyetemen a diákok kézhez kapják az előre összeállított órarendet, vagy ők állítják össze?

Figyelt kérdés
GYTK-s szeretnék lenni és érdekel.

2013. jan. 13. 20:37
1 2
 1/11 bensdorp ***** válasza:
100%
GYTK-n beosztanak 5 évre egy csoportba, az órarendet pedig kézhez kapod, nem variálhatsz. Sőt, ha másik csoporthoz veszed fel az óráidat, mint ahova besoroltak, átraknak, és tárgyanként 2000 Ft büntetést ("ügyintézési költséget") kell befizetned. Ha van nyomós indokod (pl. péntek esti kötelező gyakorlatod miatt nem tudsz hazautazni Erdélybe), akkor lehet kérvényezni órarend-módosítást a dékáni hivatalban.
2013. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez elég komoly :O akk vidékiként nem is lenne érdemes a SE?Elég hosszú a vonatút(5-6 óra) és van közelebb GYTK.
2013. jan. 13. 21:11
 3/11 bensdorp ***** válasza:
86%

Ezért máshova?! Dehogyis! Semmi baj nincs az órarendekkel, többnyire igyekeznek emberbarátra összeállítani. És egy 5-6 órás vonatút éppen olyan indok, amit leírtam - ha nagyon alkalmatlan egy péntek este, simán megvariálhatod az órarendedet.

Itt láthatod egyébként az órarendeket (nem sokat változnak évente): ora.sote.hu és ora.sote.hu/tervezet

2013. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot!:D am Pest a szívem csücske szóval annyira nem para az órarend :)
2013. jan. 13. 21:19
 5/11 bensdorp ***** válasza:
100%
Egyébként a hallgatók nagyobb része vidéki, mint pesti (sokan olyan messziről mint Te: Felvidék, Erdély, Gyula, Szeged, Pécs, Zalaegerszeg - mindenhonnan több évfolyamtársam is van).
2013. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem :D ez azért jó
2013. jan. 13. 21:27
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
szerintem érdemes a lakóhelyhez közelebbit választani, de hiába mondom, ha a "szived csücske" pest. majd meglátod :)
2013. jan. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elvileg mi is (ÁOK-n) be vagyunk osztva csoportokba, és első két évben nem igazán tolerálják, ha más csoportba veszel fel órákat. Első félévben nem is jutott ez eszembe, aztán most a második félévben simán össze-vissza variáltam a tárgyfelvételt, így például több gyakorlatot is más csoporthoz vettem fel. Nem szólt miatta senki:) de mivel a saját csoportjában mindenkinek privilégiuma van, ezért ha valaki miattad nem fér be a saját csoportjába, akkor téged áttesznek máshová. Szóval elvileg nem, de gyakorlatilag lehet variálni:)
2013. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*bocs a szóismétlés miatt.
2013. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
bár mint mondtam, ez ÁOK, lehet, hogy GYTK-n más a helyzet.
2013. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!