Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy vegyészmérnöki...

Orvosi vagy vegyészmérnöki karra menjek? Eü-i dolgozók, tanács?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, a szívem csücske a kémia, de a biológiát is nagyon szeretem. Szeretnék orvos lenni, de félek, hogy túl gyenge vagyok hozzá lelkileg. Szerintetek ebbe bele lehet rázódni vagy ha most így gondolom sosem fog változni. A másik kérdésem, hogy ha a vegyészmérnöki mellett döntök akkor oda felvesznek kémia biosszal vagy mindenképpen kell a fizika? Köszönöm előre is a válaszokat!

2013. jan. 15. 18:07
 1/8 bensdorp ***** válasza:

A lelki gyengeség alatt mit értesz:

- a lelki megbirkózást a komoly betegségekkel, végállapotokkal és halálesetekkel

- a hatalmas megterheltséget és hajtást egy életen át

- a súlyos büntetőjogi felelősséget

- az egyetem alatti óriási stresszt a beláthatatlan anyagmennyiségek és a lehetetlen számonkérése miatt?


Ha az előző kettő közül kerülnek ki az aggodalmaid, akkor a tökéletes választás számodra a gyógyszerészet! Ha az utóbbi kettő is komoly szempont, akkor én is a vegyészmérnökit javaslom.


Vegyészmérnök képzésre a felvételi tárgyak: matematika és kémia/fizika/biológia/informatika/szaktárgyak (elektronika/építészet/gépészet/környezetvédelem/közlekedés). Emelet érettségi nem kötelező egyikből sem.

2013. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bensdorp ***** válasza:
(*emelt)
2013. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 reptoid ***** válasza:

Vegyészmérnökire matek kell mindenképpen, a mellé választhatsz fizikát, kémiát, bioszt vagy infót.

Az orvositól ne parázz, bennem sem volt semmi elkötelezettség, különösebb vágy sem az emberek megmentésére blablabla, szimplán csak érdekesnek tűnt. Aztán mostanára nagyon megszerettem. Ha esetleg e mellett döntenél, akkor mindenképp a kémiából csinálj emeltet (vagy tudom milyen szabályok vannak most, lehet kell kettő is), a biosznal kb. semmi hasznát nem fogod venni. Fizikát fogsz tanulni orvosin is, kb. olyasmi szinten, mint az emelt fizika érettségi.

2013. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek. A hajtást mindig szerettem. A lelki gyengeség alatt a halállal való megbírkózást értem és hogy esetleg az én rossz döntéseimen életek múlhatnak. Te orsos vagy/ orvosira jársz? Hogy birkózol meg ezzel? Elhivatott vagyok az orvoslás mellett egyébként. A gyógyszerészettel milyen állásokban lehet elhelyezkedni?

Húh, ez a sok fizika, matek, info nem hangzik túl jól. Matek, fizika jól megy, de nem szeretem közel sem annyira, mint a kémia-bioszt. Esetleg biomérnök? Ahhoz gondolom döntően ezekre van szükség.

2013. jan. 15. 19:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem adott volt, hogy az egészségügyben szeretnék továbbtanulni. Én sokáig az orvosi és a gyógyszerész között gondolkoztam, de pont azért, mert a kémiát sokkal jobban szeretem a biosznál, végül a gyógyszerészt írtam az első helyre. Nem is bántam meg, nagyon szeretem. Vegyészmérnökin ugye a gyógyítás nem nagyon játszik, plusz nem tudom, hogy a matekhoz, fizikához hogyan viszonyulsz, de az is biztos nagyon érdekes.
2013. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem a lelki gyengeség miatt ne félj. Az egyetemen teljesen meg fog változni a hozzáállásod, ami a gyógyítást illeti. Laikusként egészen másképp gondolkozik az ember, mint amikor már benne van a dologban. Szerintem.
2013. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Fizika és matek annyira nem érdekelnek. A gyógyszerészeten elgondolkozom.
2013. jan. 15. 21:35
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 21:00 vagyok:)

azért azt tegyük hozzá, hogy az orvosi fizika köszönőviszonyban nincs a középiskolaival :D Én a gimis fizikát utáltam, kémia párti voltam. Egyetemen a kémiát rühellem, ellenben a bifizt imádom, sokkal érdekesebb :)

2013. jan. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!