Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyik napszakban tanultok?...

Ti melyik napszakban tanultok? Mikor fog a legjobban az agyatok?

Figyelt kérdés

Én 2-3 körül érek haza, kajálok, lazsálok, aztán megcsinálom a házi feladatokat. Ekkor már kb. 5-6 óra van, ilyenkor jönne a tanulás rész, az elmélet megtanulása, de nekem 6-9 órakor nagyon nem fog az agyam, ilyenkor egyáltalán nincs kedvem tanulni. Mostanában vagy késő este tanulok, amikor már mindenki lefeküdt aludni, vagy korán reggel, suliba menet, buszon, szünetekben, mert egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy normális időpontban tanuljak. De így meg mindig fáradt vagyok. :/ Nem tudom, hogy oldjam meg ezt a dolgot, mert nagyon ki vagyok merülve, folyton éjszaka tanulok, és alig alszok 3-4 órát. :(

16/L


2013. jan. 15. 21:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, még azt lefelejtettem, hogy a múltkor a földrajz tz-re 2,5 óra alatt tanultam meg 5 anyagot, míg amikor délután készülök fel rá, 1 óra kell egy anyaghoz. És mindenre emlékeztem másnap.
2013. jan. 15. 21:29
 2/13 anonim válasza:

nekem meg pont este fog az agyam elotte semmi!:D olyan 7-10 fele tudom rendesen megtanulni.

15/L

2013. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kizárólag reggel, inkább felkelek hamarabb :D :D
2013. jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Trljesen úgy vagyok ezzel, ahogy te. Képtelen vagyok napközbe tanulni, nem tudom rászánni magam. Aztán következő nap meg mindig fáradt vagyok.
2013. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egész nap fog az agyam, az már más kérdés, hogy még sosem tanultam délután.

Délutánonként aludni van kedvem, ha nem alszok, akkor kockulok vagy elmegyek 1-2 barátnőmmel valamerre.

Este pedig ugyanazt csinálom, mint délután, szóval éjszaka szoktam tanulni :)

Normális napszakban egyszerűen nem tudom magam rá venni, úgy vagyok vele mindig, hogy még ráér.

Most is majd nem sokára nekikezdek. :)

Egyébként én is keveset alszom, de általában délután bepótolom.

15L, 9.o

2013. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kora reggel vagy keso este tudok csak tanulni, alvas elott v. utan remekul megy. A hazit a suliban irom. Buszon meg ismétlek. Az a techjikám reklámok között tanulok, de este mar kevesebbvan es rovidebb :) De fogalmazásokat azt delutan. Mert azt at is kellajd olvasni.En most kezdek el angolt tanulni, igy jott ki ez a nap
2013. jan. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Őszintén úgy tanulok mint az osztálytársaim 95%-a. Az adott óra előtti 10 perces szünetben XD
2013. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Nekem általában változó. Én mostanság úgy 3-ig vagyok suliba mire hazaérek olyan fél 4 és akkor semmi kedvem nincs nekiállni tanulni meg stb.. mostanság amúgy is van nálam délutáni alvás és utána este, de akkor sem fog nagyon az agyam.

Volt tavaly olyan, amikor nyolcadikos év végi vizsgára tanultam és a szabadon választott tantárgyam a fizika volt, na arra nem tudom hány órától hajnali kettőig tanultam és akkor viszont fogott az agyam most nem. Nekem általában reggel szokott , de nem tudok felkelni. De van, hogy egy 10 perces szünetbe megtudok tanulni mindent amit előző délután meg nem tudtam..

2013. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na hát én is így vagyok ezzel. Amit egy délután alatt nem tanulok meg, azt késő este, vagy óra előtti szünetben 10 perc alatt megjegyzem. Mert ilyenkor már nagyon szorít az idő, nem lehet órákig tökölni vele. :D Múlt héten is éjféltől hajnali 3-ig tanultam föci tz-re, végül csak ma írtuk meg, de amikor tegnap átismételtem az anyagokat, szinte mindenre emlékeztem, csak egy-két számot tévesztettem el. Nem tudom, hogy sikerülhetett ez, hogy nem szállt ki a tudás az agyamból, pedig amikor tanultam, szinte félig aludtam közben, annyira fáradt voltam. :D De azért próbálok most már időben tanulni, mert eléggé kivagyok most is. :(
2013. jan. 16. 16:40
 10/13 anonim válasza:

Na akkor nem vagyok egyedül, ezt már tudom!:) Én kb 10-11 körül kezdek el tanulni, legkésôbb hajnal 1-re végzek. Furcsa, de nekem így a jó. Fáradt nem szoktam emiatt lenni. :)


17/F

2013. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!