Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyik napszakban tanultok?...

Ti melyik napszakban tanultok? Mikor fog a legjobban az agyatok?

Figyelt kérdés

Én 2-3 körül érek haza, kajálok, lazsálok, aztán megcsinálom a házi feladatokat. Ekkor már kb. 5-6 óra van, ilyenkor jönne a tanulás rész, az elmélet megtanulása, de nekem 6-9 órakor nagyon nem fog az agyam, ilyenkor egyáltalán nincs kedvem tanulni. Mostanában vagy késő este tanulok, amikor már mindenki lefeküdt aludni, vagy korán reggel, suliba menet, buszon, szünetekben, mert egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy normális időpontban tanuljak. De így meg mindig fáradt vagyok. :/ Nem tudom, hogy oldjam meg ezt a dolgot, mert nagyon ki vagyok merülve, folyton éjszaka tanulok, és alig alszok 3-4 órát. :(

16/L


2013. jan. 15. 21:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is azon ritka emberek közé tartozom akik reggel tanulnak! Olyankor sokkal jobban fog az agyam, frissebb vagyok! :)


15/L

2013. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem megmutatom ezt a kérdést anyának, mert soha nem akarja elhinni, hogy normális, amit csinálok :D

Én is késő este, lefekvés előtt kezdek neki tanulni. Tudom, hogy ez így nem túl jó, de valahogy mégis működik. Témazárókra is így szoktam készülni... Mivel mindig halogatom a dolgokat, az este 11 óra az, amikor tudom, hogy már nem halaszthatom tovább, és olyankor az adrenalintól, hogy nem lesz elég időm, 1-est fogok írni, meg ilyenek, valahogy befogadóképesebb az agyam...

2013. jan. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi a valóság alapja, de azt olvastam ezért jobb elalvás előtt tanulni, mert jobban raktározza majd el az agyad. Azt, hogy miért nem tudom. Nálam működik. Másik, hogy az utolsó pillanatban kényszerből tanulok, ez is közre játszhat abban, hogy nagyon gyorsan megértem az anyagot ilyenkor.
2013. jan. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!