Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen napszakban megy legjobb...

Milyen napszakban megy legjobban a tanulás, és milyen bevált stratégiáid vannak a gyorsabb felfogás segítésére?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyénfüggő szerintem. Nekem bevált, hogy du. 13-tól tanulok 18-ig, közbeiktatok 2-3 szünetet amik kb 15 percesek és akkor mozgok egy kicsit, eszek valamit vagy még ki is megyek a friss levegőre. Meghatározott időt szánok minden tantárgynak, tehát biosznak másfél óra nem több, annyi idő alatt meg kell tanulni. Esetenként ha valami nem nagyon megy, másnap reggelizés közben újra átfutom és biztosabb a tudásom. Nekem ez így működik.
2010. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy kipihent vagy-e? Reggel érdemes felkelni és ismételni! Nem tanulni, hanem ismételni! De ehhez le kell feküdni időben, főleg hétköznap! Este 10 után már nem fog az agy! Akkor sem, ha délutáni pihenőt is szoktál beiktatni (15-30 perc fekvés, szundikálás, alvás)! Ugyanis érdemes megosztatni az alvásidőt. Sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb vagy, ha pihensz délután. Hangsúlyozom PIHENSZ! Nincs hangos zene, sem fejhallgató, csak pihenés!

A tanulásról annyit, hogy próbálj átállni arra a stratégiára, hogy amit ma adtak fel (mai órán), azt ma tanuld meg! Sokkal inkább emlékszel rá, mert nemrég volt az óra. Utána már csak ismételni kell, még ha 2-3 nap múlva lesz az a tantárgy újra! Kevesebb energiád emészti fel a visszaemlélkezés. Először próbáld ki egy tantárgynál, pl. kedvenc tantárgy, majd hetente egy újabbal bővítsd! Így tanév közben fokozatos átállás a javasolt! Akövetkező tanévet már kezdd így!!!

2010. febr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!