Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsooktatasi 2 eves kepzes,...

Felsooktatasi 2 eves kepzes, vagy alapkepzes?

Figyelt kérdés

jelenleg idegenforgalom szakon tanulok a kozepiskolaban, iden fogok erettsegizni. gondoltam ra, hogy ezen a teruleten kene folytatni viszont nem tudom mennyire fontos, hogy legyen ebbol diplomam..

Vegezzem el az alapkepzest, vagy eloszor egy 2 eves szakot, majd azutan elmennek gyakornoki munkara es keresnek allast es az mellett fosuli levelezon?

viszont erdekel a matek is szeretem is, de a penzugy szamvitel allitolag naggggyon nehez!! Viszont neztem h ezen belul is vannak 2 eves kepzesek kulonbozo ugyintezok pl banki. Ezek mennyire versenykepes es jol kereso szakmak?

Szoval osszegezve a kerdesemet marketing es kereskedelem, idegenforgalom turizmus, vagy penzugy szamvitel szak? vagy vmelyikbol egy 2 eves kepzes?

19/L



2013. jan. 15. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A 2 éves idegenforgalmi képzést kenheted, ahová akarod, mert annyit ér. Akkor már inkább diplomát csinálj belőle.

Kermarkot felejtsd el, nem mondtam,a turizus is elég büfészak, de a kermark még inkább.

A pü-számvitel meg nem a matek miatt nehéz, hanem a sok jogszabály miatt, a többi kb összeadás-kivonás meg az adóval szorzás osztás.

2013. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

es akkor mire erdemes menni? mert ha jol ertelmezem mindegyik szakot leszoltad megis a diplomat ajanlod..

Nehez mert mindenki mast mond:/

2013. jan. 15. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, én pl. turizmus szakos vagyok alapképzésen, idén végzek és a bsc képzés a 2 éveshez képest többet ér, nem egy olyan sztorit hallottam már, hogy ment volna XY állásinterjúra, kérdezték milyen papírja van. Ja hogy nem diploma? Akkor viszont látás.

A szakkal magával az a baj csak, hogy mocsokmód telített, sok a hülye meg az anyuapu pénzeli kiscsíra, akit a jó helyekre benyomnak végül, frissdiplomásként meg qrva nehéz bárhol is érvényesül, hát még ebben a szakmában. A túljelentkezés miatt könyvelik el főleg büfészaknak, meg a tárgyak sem egy nagy eresztések, viszont az egész mögött egy jóval komolyabb rendszer áll, mint amennyit az iskolapadban tanítanak, ez az oktatási rendszer hibája sajnos és nem az ágazaté. A kermark sztem dettó ugyanez lesz, boldog-boldogtaklan oda megy, aztán szart se ér vele, mert alaphangon életképtelen, de túl sok a frissdiplomás így is...

vagy valami hiányszakmát tanulj, bár ezek mind fizikai és inkább férfias munkák... Vagy pedig olyan bsc szakra menj, ami érdekel, vagy végig fogod szájmunkázni a 3 évet...

2013. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ertem, es manapsag mi szamit hianyszakmanak?
2013. jan. 15. 23:22
 5/5 A kérdező kommentje:
egyebkent mondom erdekelne a penzugy szamvitel is, viszont azert h 3,5 ev helyett ott legyek 5-6 evet nem latom ertelmet. Es nem tudom h a 4es matek eleg lenne-e oda:/ mert talan az osszes kozul ezt latom a legkifitetodobb szaknak..
2013. jan. 15. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!