Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi matematikai előadónak...

Egyetemi matematikai előadónak szeretnék készülni. Milyen szakot kell végeznem?

Figyelt kérdés

találtam egy ilyen oldalt: [link]

nem igazán tudom értelmezni abból a szempontból hogy ha egyetemen szeretnék oktatni akkor a 6 féléves matematikai alapképzés elég-e mert a gimis tanárhoz odaírták hogy kötelező a mesterképzés. Egyetemi oktatónak is?



2013. jan. 7. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Egyetemen majd tanulmányaid során jelentkezhetsz tanársegédnek, ahol már tudsz gyakorlatokat tartani. Aztán doktorálj le, és kutass az egyetemen.

Ha csak tanítani akarsz egyetemen, elég, ha jelentkezel tanársegédnek.

2013. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igazából nem szeretnék kutatni csak a matematikát oktatni az egyetemeken, ehhez kell mesterképzés ha pl az alapképzés során jelentkezek tanársegédnek?
2013. jan. 7. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha matekot akarsz oktatni, akkor pl. ELTE matematikus vagy mat-fiz. szak. Aztán ahogy az előttem szóló is írta, maradsz az egyetemen, és végigjárod a szamárlétrát.
2013. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat :) viszont a mester képzés kell ehhez az irányhoz? vagy elég csak az alapképzés is?
2013. jan. 7. 22:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na hát azért ez nem így van.

Kijárod az alapképzést, a lehető legjobb eredménnyel, majd elmész mesterképzésre, szintén a legjobb eredménnyel. Aztán DOKTORI képzésre jelentkezel (PhD), és ha jól teljesítesz, kinevezhetnek egyetemi tanársegédnek. Így már oktathatsz egyetemen, de többnyire csak szemináriumokat csoportoknak, előadást ritkán engednek még doktorandusznak tartani. Ha megszerzed a Phd. abszolutóriumát (ami 3 év jobb esetben), akkor tarthatsz előadást.


És az egyetemi oktatóknak kötelező a kutatás, mert egyetemi oktató csak az lehet aki a doktori képzést elkezdte. A doktori képzéshez meg alap a kutatás. Szóval ez úgy közel 8-10 év.

2013. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én eltés matek szakos vagyok, erről az egyetemről adhatok felvilágosítást. Van egy kifejezetten ebbe az irányra tervezett szak, rendes nevén Matematika BSc - matematikus szakirány, elvégzed kiváló eredménnyel, jóban vagy a tanárokkal, valamint TDK-n is részt veszel. Ezután elvégzed a matematikus MSc-t, itt már órát is kaphatsz, de csak gyakorlatot. Utáni ugye a doktori, ezt is minél kiválóbb minősítéssel, eközben már muszáj tanítanod. Ha mindez megvan, akkor lehetsz tanár elvileg, de sok mindenen múlik még, azért mindenkit nem vesznek fel. Kutatás pedig elengedhetetlen hozzá. Szóval nagyon fel kell kötni az alsóneműt...
2013. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!