Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen faktot válasszak jövőre?

Milyen faktot válasszak jövőre?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyok, nem tudok dönteni. Még nem tudom, hogy egy vagy két faktot választhatunk-e, de már most szeretnék gondolkozni rajta. 2 ötletem van: vagy egy olyan érettségi tárgyból faktolok, ami nem megy, matek vagy töri, vagy pedig egy olyan tárgyból, amit szeretek, de jövőre már nem lesz. Vagyis kémia, és ott van a biosz is, amit szintén szeretek, de az lesz jövőre is. És még a francián gondolkozom, mert szeretem a nyelvet, de még eléggé gyér a tudásom, de szeretném rendesen megtanulni a nyelvet. Szerintetek melyik legyen? Melyiket a legérdemesebb felvenni fakultációs tárgynak?

16/L


2013. jan. 16. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyat válassz, amivel majd tovább szeretnél tanulni. Ne azt válaszd ami nem megy.
2013. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A fakt 2 órás, vagy több. Mindenképpen olyat válassz, amit szeretsz és amivel kibírsz két órát! :D
2013. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért választanál olyat, ami nem megy?
2013. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tuti nyelvet választanék!
2013. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Óó, ezt nem is tudtam, hogy két órás. o.O A francián gondolkozom a leginkább, mert a nyelvből lenne a legnagyobb hasznom, azt nem tudnám olyan könnyen elfelejteni, mint pl. a matekot... Azért gondoltam a matekra és a törire még, mert akkor sokat gyakorolnám és talán jobban mennének, mert pl. matekból síkhülye vagyok, töriből pedig annyira monotonnak érzem az anyagot, mintha minden órán ugyanazt vennénk: király trónra kerül, belső elégedetlenség, háborúk blablaba...
2013. jan. 16. 20:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt nézd, hogy egyetemen mik a felvételi követelmények, annak fényében válassz. Hiába tanulod emelt szinten majd a kémiát, és esetleg érettségizel belőle, ha pl. végül jogász szeretnél lenni.

Először olvass utána, milyen szakok érdekelnek!


Nyelvre azt mondom, nem érdemes a faktot áldozni, mert magántanárral sokkal hamarabb és jobban elsajátíthatod és fejlesztheted magad, és végül lehet, hogy nem akarsz vele tovább tanulni, csak nyelvvizsgázni belőle. Illetve a nyelvet otthon is jól lehet fejleszteni. És rengeteg elérhető tanfolyam létezik.


Az nem gond, ha olyan faktot választasz, ami már jövőre nem lesz, annyi, hogy neked abból is lesz jegyed és az évvégi bizonyítványodba be fog kerülni a jegy, és befolyásolja az átlagod.


Szerintem a matek fakultációval jár legjobban az ember, mert egyetemi szakok többségénél szükség lesz arra a kincset érő emelt matek tudásra! Viszont nálunk nagyon húzós a matek fakt, elején sokan gyűlölték, de utána megszokták a tempót és már nagyon jól megvannak vele.

Történelem fakt azért jó, mert szintén sok helyen felvételi követelményhez tartozik. Egyébként ezen kívül én nem sokra nézem.

Biológia és kémia kevés egyetemi szakhoz kötelező, illetve ha még nem vagy biztos benne, hogy olyan irányba szeretnél tovább tanulni, amihez ezek kellenek, akkor én nem választanám faktnak.


Szóval mindenképp olyasmi faktokat válassz, amikből szükséges lesz emelt érettségizned, vagy csupán leendőbeli szakirányodhoz passzol.


De arra készülj fel, hogy kemények lesznek a faktos órák, ha olyan tantárgyból választod őket, amik nehezen mennek. Viszont ez már az az időszak lesz, amikor a tanulásod minősége számít a továbbtanuláshoz, illetve mikor muszáj lesz szorgalmasnak is lenni. :(

2013. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!