Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hogyan döntsek?...

Szerintetek hogyan döntsek? Továbbtanulás, na de mit?

Figyelt kérdés
Teljes a káosz a fejemben,ezt leszögezem. Eddig mindenképpen nyelvszakra szerettem volna menni,leginkább germanisztikára vagy néderlandisztikára.(utóbbiról a nyílt napon ódákat zengtek,hogy itthon is könnyű vele elhelyezkedni,sok cég keres perfektül hollandul beszélő embert itt Magyarországon is)Mégis elbizonytalanodtam,és keresgéltem,hogy minek tanulhatnék,akkor akadt meg a szemem a gyógytornász képzésen. Nekem nagyon tetszik,de a szüleim egyáltalán nem akarják,hogy annak tanuljak. Szerintük ezzel elhelyezkedni esélytelen,akinek mégis van munkája,minimálbért kap. Sok helyen mégis azt olvastam,hogy egyre több szálloda és wellnessközpont alkalmaz gyógytornászokat. De itt jön a ma,mivel megszületett a döntés,hogy lesz államilag támogatott hely jogászképzésen is,amit eredetileg akartam tanulni,de mivel lenullázták,fizetni nem tudtunk volna. Kérem,aki tud segítsen,legalább annyiban,hogy ti mit láttok a legalkalmasabbnak ebben a világban,itt,Magyarországon. Tudom,hivatás minden,de azért megélni mindenki megakar. El kell döntenem,mit választok,mert mások az érettségi követelmények,és amit választok,azt kell jobban megtanulnom.Az első kettő(nyelvszak,gyógytornász) szakot a városomhoz közel végezném,államilag finanszírozott jog valószínűleg csak Budapesten lesz. Messze van,nagyváros,én pedig félnék egyedül. Kérem,csak azok írjanak,akik segítenek,elég káosz vesz már körül.Köszönöm szépen!
2013. jan. 17. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

"Messze van,nagyváros,én pedig félnék egyedül."


Nem tartozik a kérdéshez, de 18 éves vagy, egyszer el kell szakadnod a szüleidtől. Tény, hogy nem egyszerű eleinte, de felnőtt ember vagy.

2013. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze,tudom,de akkor is nehéz. Szerintem sokan vannak így ezzel,18 éves lányként. Sok bűncselekményről is hallani(nem csak Pesten)
2013. jan. 17. 20:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem felejtsd el a gyógytornász szakot, amit mondanak a szüleid, nem hülyeség. Én ugyanezt 17 évesen lejátszottam a szüleimmel, csak mérnöki pályáról váltottam elvben gyógytornászra, majdnem szívbajt kaptak, hetekig rossz hangulat volt a családban, apa bármennyire is szeret és akar támogatni, úgy gondolta, hogy ez az egyik legrosszabb döntés, amit meghozhatok.

Azt hiszem érdemes volt tovább gondolkodnom és letennem a témáról. Még az egyetemi nyílt napra is elmentem, és beszéltem sokféle személlyel, olyanokkal is, akik jól ismernek engem, stb. Hónapokon át gondolkodtam azon a szakon és böngésztem utána, és terveztem a dolgokat, és végül ezek után állapítottam meg, hogy mégse.

Ha gyógytornász szakot választod mégis, akkor azt sem érdemes átgondolni, hogy milyen komoly fizikai erőnlétet is igényelhet az a munka, emellett egy másik ember egészségéért és javulásáért felelsz, szóval agyban is ott kell lenni. Szóval biztosan fárasztó munka, de... megértem azokat, akik ezzel szeretnének foglalkozni, mert "szép" munka embereknek segíteni, stb.

Ha gyógytornász, akkor tanuld a nyelvet és külföldre tervezd az életed, ha akarsz a fizetésedből az életedben egyről a kettőre lépni, mert Mo.-n nem lesz egyszerű, csak ha nem kerülsz valami nagyon speciális helyre, ahol megfizetik a munkád.


A jog a legéletképesebb ötleted. Szerintem az osztatlan képzésekkel nem tudja benézni az ember a jövőjét, legalábbis a legkevésbé. A jogász diploma megbecsült, és sok területen felhasználható, máig értelmes dolog! Mindenképpen ezt javaslom!!

Bp.-től pedig ne félj! Annyi fiatal költözik fel, és mindenki szerez ismerettségeket, hamar meg lehet szokni a másabb életvitelt. Talán jobb is, ha hamarabb önállósodik az ember és megtanulja magát ellátni, messzebb a szüleitől. Ez csak javadra válhat, és hidd el, támogatni fognak a szeretteid, bármilyen messze is legyél tőlük fizikailag. :)


A nyelv szakok karrierlehetőségeit nem igazán ismerem, hát, az is BTK, gondolom nem érdemes abbahagyni BA szinten, hanem ha mesterképzésben is részt veszel (majd), több lehetőséged lesz a diplomáddal elhelyezkedni abban a szakmában, amit tanultál. Továbbá taníthatod is a nyelvet majd, amit megtanultál (magántanárként) és ez is egy lehetőség.

2013. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A jog a legéletképesebb ötleted. Szerintem az osztatlan képzésekkel nem tudja benézni az ember a jövőjét, legalábbis a legkevésbé. A jogász diploma megbecsült, és sok területen felhasználható, máig értelmes dolog! Mindenképpen ezt javaslom!!"


Csak nem Magyarországon. Országos viszonylatba telített szakma, nem hiába nullázták le az államis helyeket.

2013. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért jogász végzettséggel az embernek nem muszáj ügyvédként praktizálni, másféle elhelyezkedési lehetőségek is léteznek, ezt látni kell.


Továbbá amit én eddig utána olvastam... bár ki tudja, mi az igazság, szóval így hangzottak:

Gazdasági, jogi pályákon a lenullázások oka többek között az, hogy ezek még mindig keresett végzettségeket nyújtanak, ezek a végzettek kapják a legjobb pályakezdő béreket, ők helyezkednek el a legkönnyebben, ezért számukra a legkönnyebb finanszírozni a tanulásukat majd a jövőben, és a diákhitel2 opciót kifejezetten nekik szánják. Aki ezzel nem akar élni, az pedig lássa be, hogy ezeken - immár csak önköltséges - szakokon tanulni befektetés, ezért fektesd bele a pénzed, hogy később majd még több pénzed lehessen. A jó végzettségért fizess téma ez.


Többi szak, ami nullázásra került (társadalomtudományi dolgok, meg bölcsészettudományi végzettségek) magyarázata, hogy a munkaerőpiac nem tud ennyi ilyen szakirányú végzettet felszívni, és ez is jelzi, hogy ne tanuljatok tovább ezeken, mivel úgysem lesz állásotok, legalábbis ennyi személynek, amennyi jelentkezik és végez, annyinak nem. Ellenben ha a költségtérítéses forma csökkenteni fogja majd a jelentkezők (így később a végzettek) számát, akkor jobb lesz a helyzet, mert nem végez majd annyi személy, de ennyit még kb. majd tudnak foglalkoztatni.


HVG 2013-as Diploma című különszámában olvastam ezeket a nyilatkozatokat professzoroktól, dékánoktól stb. Valóban torz jelenleg Mo.-n a reálos és humános végzettségek aránya. És valóban igaz, ahogy olvastam eddig interjúkat, hogy BTK végzettek is kénytelenek BA után MA-t végezni, aki ezzel sem tud elhelyezkedni, belevág Phd képzésbe... Sokan terveznek ezekkel mindenképp külföldre menni...


Ellenezhetjük most az orvosképzést is, meg felhozhatjuk a magyarországi helyzetet, meg fizetéseket, de még mindig olyan diploma, amelyet érdemes elvégezni, és amely után lehet az életünket sikeresen alakítani, mert jó alap hozzá. Ugyanez a jog.

1-2 kivétel van, de a jog ez alól nem kivétel: Diploma és diploma között a különbség leginkább a SZEMÉLYEN múlik, nincs olyan diploma nagyon, ami tuti, csak olyan ember van, aki jobban tudja felhasználni a diplomáját.

2013. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!