Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A SZTE biológus képzése...

A SZTE biológus képzése mennyiben hasonlít erre?


2013. jan. 20. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Semennyire. Itt kő kemény 3 év vár rád, ahol éjjel-nappal tanulni kell és szivatnak rendesen
2013. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a terepmunka meg a többi?
2013. jan. 20. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a szívatás az csak a nem eléggé rátermettek panasza, viszont legjobb biológus képzés Magyarországon egyértelműen Szegeden van, mind a tartalmát, mind a minőségét illetően.


Szegedhez képest Gödöllő csak afféle "madárláb nézegető" képzés.

Bár úgy halottam, hogy az alap épzés tartalmilag mindenhol ugyanaz, mester képzésre viszont ajánlatos Szegedet választani.


Már ha "komoly" szándékaid vannak.

Kérdés, mik a céljaid.

Mert ha te is csak kb. olyan szinten akarod űzni, mint a filmben bemutatott fiatalok, példásul a múzeumban nevetséges közalkalmazotti fizetéssel dolgozó, akkor Gödöllő is vígan megteszi.


Biológusnak lenni amúgy általában nem leányálom.

Mert könnyen előfordulhat, hogy a diplomáddal nem sokat tudsz kezdeni, hanem csak ilyen gagyi állásokban tudsz elhelyezkedni nevetséges pénzért, vagy más híján kénytelen-kelletlen tanárként végezni.


Szóval az hogy valaki biológus, lehet, hogy jól hangzik, de biológus és biológus között óriási különbségek lehetnek.


Aki itt viszont akar valamit, annak nincs mese: ezt csak azzal a törekvéssel éri meg csinálni, hogy nekem kell lennem a legjobbnak.

És természetesen a megfelelő intézményben.

Szóval ide talpraesett legények kellenek, ha nem akarod madárláb nézegetőként végezni.


Magyarországon gyakorlatilag vagy a közszférában vagy magáncégeknél (pl. gyógyszergyár) lehet elhelyezkedni.


De mindez persze függ attól is, hogy a biológián belül melyik szakirányt választod.

2013. jan. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem.:) Esetleg tudsz mondani valamit az egyetemről mert úgy vettem ki az írásodból hogy ott tanulsz/tanultál :)
2013. jan. 21. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!