Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia emelt szintű érettségire...

Kémia emelt szintű érettségire hogyan készültök/készültetek a számítási feladatokra?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan személyek véleményére, tapasztalataira lennék kíváncsi,akik már túlvannak a kémia emelt szintűn és 90%+ eredményeket értek el, vagy akiknek már sikerült nagyon profi szintre felfejlődniük a számításos feladatok terén. 2014 tavaszán fogok kémiából emelt szintre menni, számításos feladatokból most kezdem a felkészülést úgy, hogy kb. az alapokkal vagyok tisztában. Annyit tudok, hogy Villányi Attila "Ötösöm lesz kémiából" c. példatárából érdemes készülni és a siker kulcsa a sok gyakorlás, de esetleg tippeket, módszereket írnátok nekem, hogy hogyan lehet minél hatékonyabban fejlődni? Előre is köszönöm! :)

2013. jan. 20. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, az Ötösöm lesz egy nagyon jó kötet, én is abból készülök (elnézést, én csak tavasszal érettségizem belőle, de jó volna megcélozni egy ilyen 90 % körüli eredményt :D). Megvettem még szintén Villányitól ezt a feladatgyűjteményt, kétszintű érettségire. Ebből elvileg 2 is van, nekem az van meg, ami ilyen szürkés-zöldes színű és CSAK feladatok vannak benne. Viszont elméleti és számítási feladat vegyesen. Ez is nagyon jó, mindenképpen ajánlom. A másik hasonló feladatgyűjtemény, sima szürke színű és taglalja az elméletet is. Az nincs meg. Illetőleg én tanárral készülök. Neki meg van, hogy az Ötösöm leszből mik azok a feladatok, amelyeket meg kell oldani, illetőleg el is magyarázza, hogy mit hogyan kell, mire számítsak.
2013. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Sokat foglalkozol vele? Emelt szintre vannak nagyon nehéz példák, vagy sok gyakorlás és rutin után azért mindegyik "megoldható" lesz? Te is orvosira készülsz?
2013. jan. 20. 16:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, orvosi lesz a cél :) hát tanárom nem nyugtatott meg, mikor közölte, nem irigyli azt, aki most érettségizik :S szerintem sok gyakorlással megtanulható a dolog, de tényleg mindig kérdezhetnek olyat, amit nem tanulsz, mert annyira mellékes, meg nem jellemző, hogy olyan téma legyen stb. Bioszból is volt már rá precedens, hogy olyasmibe kérdeztek bele, amit a hülye sem nézett át, mert annyira lényegtelen volt :S
2013. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Hát minden elismerésem a most érettségizőknek,komolyan!Sajnos nem tudok érdemben hozzászólni,mert nekem még elég volt egy biosz emelt,és egy kémia közép,és szerencsére be is kerültem ahova akartam (az állatorvosira),de előttetek le a kalappal,hogy ilyen kilátások mellett is kűzdötök vele!nagyon sok sikert Nektek! :)
2013. jan. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Köszi 4-es :) szükség is van a támogatásra, nekem ez lesz a 2. próbálkozásom, tavaly 3 ponttal lecsúsztam :D
2013. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ó,nyugi,nagyon sokan kerülnek be 2szorra! :) csak most Neked így kicsit rosszabb,hogy tavaly elég volt egy emelt,most meg már készülhetsz kettőre is :(
2013. jan. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezek szerint tavaly biológiából tettél emelt szintet? Mert ott meg a genetikai részből vannak számításos feladatok + esszé írás is van! Nagyon komplikált volt a biológia emelt? Egyébként minden elismerésem hogy csak 3 pont hiányzott, most már tényleg semmiképp ne add fel! 4-esnek én is köszönöm a bíztatást! :)
2013. jan. 21. 19:26
 8/10 A kérdező kommentje:
Orvostanhallgatók, gyógyszerészhallgatók - akik kémiából érettségiztetek emelt szinten - írnátok a tapasztalataitokról? Persze akik ráérnek! :)
2013. jan. 21. 20:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Erre nem tudok mit mondani. Én is az Ötösöm van kémiából c. könyvből készültem, plusz a Villányi könyvekből. elkezdtem az elején, aztán befejeztem a végén:D

Csinálni, csinálni, ismételni, csinálni. Ennyi a titka :D

(elsőéves SE-ÁOK hallgató)

2013. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is emeltezni fogok most tavasszal, szintén az Ötösöm leszből készülök. Már egy ideje oldogatom a feladatokat, de jó lenne ha valaki meg tudná írni hogy milyen típusú feladatokat kéne leginkább csinálnom. Első válaszoló, a kommentedben láttam, hogy a tanárodnak meg van hogy miből kell készülni. Meg tudnád nekem írni? (valahogy úgy kéne ahogy a könyvben a tartalomjegyzékben szerepel)

Így tudnám ellenőrizni magam hogy mennyire fedtem le az anyagot.

Bocsi hogy nem a kérdésre válaszoltam.

2013. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!