Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági vagy programtervező...

Gazdasági vagy programtervező informatikus (/matematikus) szakot tartjátok érdemesebbnek elvégezni?

Figyelt kérdés

Nos, most harmadikos gimnazista vagyok és eléggé érdekel az informatika. Azonban nem tudok dönteni, hogy a fenti kettő közül melyiket válasszam. A problémát legikább a matek okozza, illetve az érdeklődési köröm, mivel: 1, matek: a középszintű anyag viszonylag könnyen ment, végig ötös voltam, viszont idén fakultációba felvettem a matekot(emelt érettségi) és igen sokat kinlódok vele. Olyan 4.5 körül van az átlagom belőle, de nem úgy megy mint néhány osztálytásamnak, hogy kb. semmi tanulással 4.8as átlagot produkálnak, hanem TZ-re volt hogy 2~2.5 órát is tanultam. És még igy is van, hogy csak négyes lesz. Ezt azért tartom problémának mert a matek szerintem egy olyan tárgy amit érteni kell, és akkor jön "csukóból", nekem elég sokat kell pluszba tanulni hogy jól menjen(egyébként legtöbbször olyan hibáim vannak mint elszámolás, meg nem veszem észre hogy az egyenletben éppen így és iy kellene tovább lépni; szoval nem arról van szó hogy nem tudok egyenletet megoldani vagy egyenletrendszerrel mit kezdeni stb);

ezenkívül 2, érdeklődési kör: viszont eléggé érdekel a gazdaság, töri is nagyon jól megy. Matekról nem tudom ezt elmondani, habár nem mondanám hogy utálom, olyan átlagos tárgy számomra a matek. Viszont, a programozás még jobban érdekel mint a gazdaság.

Informatikával nincs baj(se programozási, se a felhasználói részével; oktv-n is egész jól szerepeltem)


Valaki tudna segíteni(miután végigolvasta ezt a regényt... ), hogy ezek mellett melyiket érdemesebb választani, illetve melyikkel könnyeb elhelyezkedni? Csak mert azt halottam hogy gazd. informatikusra sokkal kisebb a kereslet mint programtervezőre.


2013. jan. 20. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ja csak 2-2.5 órát tanultál? Nekem minimum egy nap volt, hogy megtanuljam a másodfokú egyenletet és így is csak 2esre írtam, ha jól emlékszem. :D Hát van pár programtervező informatikus ismerősöm és ők nem nagyon gebednek bele a tanulásba, pedig nem pengék, sőt. Ebből én azt szűröm le, hogy nem egy komoly szakról van szó és tényleg csak a legjobbak kerülnek ki igazi PTI-sként, ha érted mire célzok. A másik szakról nem tudok sajnos véleményt mondani, de én még így is azt választanám.
2013. jan. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék, melyik egyetemről/főiskoláról van szó, mert az ELTE-n a PTI eléggé brutális.
2013. jan. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, az lemaradt. SZTE-n szeretnék.
2013. jan. 20. 23:45
 4/4 anonim válasza:
100%

Itt SZTE-n a gazinfó és a proginfó 70%-ban ugyanaz. A maradék 30%: gazdinfón gazdasági tárgyak vannak, proginfón meg több matek és több elmélet, meg magasabb szintű programozás, tervező gondolkodást elősegítő tárgyak.


Hogy nehéz-e? Hát ha nem tanulsz, akkor egész könnyűnek látszik, míg el nem jön a számonkérés ideje (ZH-k, vizsgák). Ha rendesen foglalkozol vele, akkor nyilván teljesíthető (nem várnak el lehetetlent) A nehézsége inkább abban mutatkozik meg, hogy itt sokat kell gondolkodni. Agyadat kell használni erősen és máshogyan, nem úgy mint mondjuk töriből. Az inkább olyan "meseszerű", ott inkább a tényeket kell megtanulni. Nem véletlen van az, hogy sokan a matekot nem szeretik, ő nekik nem áll rá az agyuk. Ez is olyasmi, ha nem áll rá az agyad a tananyagra, akkor lehetetlen elvégezni, ha meg megérted, akkor meg közepesen teljesíthető.

2013. jan. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!