Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyik tanárom szerint...

Az egyik tanárom szerint mindenképpen gimibe kéne menjek, mert jó tanuló vagyok (4-5), de én kereskedelmi szakközépbe szeretnék menni. Gimi vagy szakközép?

Figyelt kérdés
Az az érve hogy ma már a szakközép nem ér semmit( a szakmára gondolok).Tényleg így van?
2008. jún. 2. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Én is kereskedelmi szakközépbe szerettem volna menni, de a szüleim nem engedték, így most gimnáziumba járok. Lehet nem is szeretnél 4 év múlva kereskedelemmel foglalkozni (6évig mindenárom a kereskedelmibe szerettem volna menni, ma már más érdekel) Szerintem ha gimibe mész nem veszthetsz semmit, ugyanis egy kereskedelmi fősulin fél év alatt behozhatod azokat az alapokat amelyeket szakközépbe kellett volna elsajátítanod.
2008. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én gimibe mentem ,most érettségizem, de ennél jobban nem bántam meg semmit. A szakma sokkal többet ér, mint egy diploma már
2008. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szakközépbe menj, és ha utána felsőoktatásban akarsz tanulni, mindenképpen munka mellett , levelezőn tedd ( kivéve persze, ha orvosnak készülsz):)))

Viccen kívül, igen, a diploma nem sokat ér. Én tíz évvel ezelőtt érettségiztem, és akkor is ezt láttam, a helyzet pedig csak még rosszabb lett.

Tanárodnak igen egysíkúak a tapasztalatai, inkább fordítva van ez. Szakma minden, diploma semmi...

2008. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen szakközép.gondolj bele:ha van egy szakmád,utána még elmehetsz érettségire,ha nem ad a suli,és sokkal előrébb vagy,mint én, aki leérettségizem jövőre,és nem lesz "semmim",csak egy érettségim meg egy nyelvvizsgám.innen nem vesznek fel sehova,ha már nem akarok tovább tanulni,de egy szakma az más
2008. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sose tudni, hogy mi lesz, mire befejezed a gimit. Lehet, hogy akkor már nem szeretnél fősulira/egyetemre menni, vagy nem lesz rá lehetőséged, és ott fogsz állni szakma nélkül.
2008. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Helytől/iskolától függ.

Ha egy színvonalas gimnáziumot végzel, utána a főiskolával már könnyen megbírkózol majd és az mégiscsak komolyabb képesítést jelent, akár külföldön is használható (szakközép magában nehezen...).

2008. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem menj szakközépbe, márcsak azért, mert most ez érdekel. Hogy 4 év múlva érdekelni fog e, azzal most ne törődj, lesz egy szakmád, és ha nem ezzel akarsz foglalkozni, akkor még mindig elmehetsz főiskolára/egyetemre is. Én mindenképp a szakközepet választanám a helyedben:) Gondolj bele, én gimibe járok, és ha jövőre nem vesznek fel sehová, akkor ott állok majd egy érettségivel, ami ma már nem sokat ér....
2008. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, én a helyedben mérlegelnék, mihez van affinitásom, inkább reál, vagy humán érdeklődésű vagyok, szeretnék-e általános műveltséget, vagy inkább a szakmai rész érdekel...


Unokatesóm ugyanilyen problémával küszködött, mint te, nem tudta, mit akar. Végül szülői rábeszélésre közgazdasági szakközépbe ment, ami attól volt szakközép, hogy volt egy évig gépírás, aztán két évig közgázórájuk. Szakmát, szakirányt nem adott, ráadásul ő utálta is a matekot, úgyhogy érettségi után elment egy lakberendező OKJ-képzésre. Ezt elvégezte, akkor rájött, hogy bizony ő művészettörténész akar lenni. Beadta a lapot, de csak töri-esztétika szakra vették fel. Ezt egy év alatt úgy megutálta, hogy ki is lépett az egyetemről, és azóta mérlegképes könyvelőnek tanul, két éve abban a szakmában dolgozik, amit először kiválasztott...


Tehát innentől kezdve csak azt tudom mondani, hogy először nagy vonalakban döntsd el, mi érdekel, utána jöhet a választás. Alternatív megoldás, ha olyan gimibe felvételizel, ahol indítanak szakközepes osztályt is. Itt általában átjárhatóak az osztályok, így ha meggondolod magad, simán átmehetsz szakközépből gimibe. :)

2008. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szakközép. Én is szakközepet fejezek be most idén, és egyáltalán nem bántam meg. Lesz egy szakma a kezemben, tudok vele mit kezdeni.

Ugyanakkor a párom mikor elment állásinterjúra (még diploma megszerzése előtt) és mondta, hogy gimnáziumi érettségije van, alig akarták elfogadni, kb. a nyolc általánossal tartották egyenértékűnek. Holott neves egyetemen már csak egy éve volt hátra a műszaki(!) diplomáig.

Én a kereskedelmi szakközepet támogatom. Végül is, leérettségizni mindenhol le kell, ha szakmai, akkor az még jobb. Ha esetleg úgy hozza az élet, hogy négy év múlva nem lesz lehetőséged bármilyen oknál fogva főiskolára vagy egyetemre menni, mégis el tudsz helyezkedni a munkában...

2008. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Srácok, nem bántásképp, de iskolába járóként nem tudjátok megítélni, hogy mi mit ér a munkaerőpiacon. Szerintem a gimi egy beugró az egyetemre, szakközépből nagyon nehéz. Miért? Mert a felvételnél nem érdekli az egyetemeket a választott szakmád, csak az általános tárgyak. Matek, magyar, történelem, esetleg idegen nyelv. Ezeket viszont gimiben sokkal magasabb szinten tanítják. A munkaerőpiacon pedig addig ér sokat a szakmád, amíg az valami alacsony presztizsű munka, pl. asztalos, kőműves, lakatos. Ha már irodai munkát szeretnél, vagy esetleg olyat, amivel sok pénzt lehet keresni, nem hogy diplomára szükséged van, de nem is biztos, hogy egy elég lesz. Én is azt gondoltam 14 évesen, hogy jobb nekem a szakközép, és meg is bántam. Levelezőn diplomát szerezni sokkal nehezebb, és az nem is lesz olyan értékes diploma, mintha nappalin csináltad volna. Munka mellett meg kész gyötrelem, mert a kevés szabadidődben kell tanulnod. Szerintem ha jól megy a suli, menj gimibe, és gondolkodj azon, hogy mi érdekel majd az egyetemen, és menj szakkörökbe. Ha nem tudsz tanulni, akkor szakközép, de akkor készülj fel arra, hogy egész életedben dolgoznod kell majd, és nehezebben fogod sokra vinni, mint diplomásan.
2008. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!